لینک های دسترسی

Breaking News

کمبود مراکز درمانی معتادان در بامیان


کمبود مراکز درمانی معتادان در بامیان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنبال کنید.

مقام ‌های شفاخانه ۲۰ بستر تداوی معتادان ولایت بامیان می‌گویند که در سال گذشتۀ خورشیدی ۱۶۰ معتاد تداوی شده اند.

مسئوولان این شفاخانه می‌گویند که علت ظرفیت پایین پذیریش معتادان برای تداوی، کمبود بستر، نداشتن تعمیر و افزایش روز افزون شمار معتادان در این ولایت است.

مقام‌ های این شفاخانه می‌گویند که درسال‌های اخیر ده‌ها معتاد را که از ولایات همجوار بامیان به این شفاخانه مراجعه کرده اند نیز تداوی کرده اند.

داکتر خان محمد امیری، رئیس شفاخانۀ ۲۰ بستر تداوی معتادان در بامیان به صدای امریکا گفت " از سال ۱۳۹۲ تا کنون شفاخانه ی ما ارتقا نیافته و بسیاری از مریضان از ولایات همجوار به بامیان مراجعه می‌کنند و ما مجبور استیم آنان را تداوی کنیم و درقسمت جای دچار مشکل هستیم".

شماری از معتادان که دراین شفاخانه بستری هستند می‌گویند که دولت برای بالا بردن ظرفیت پذیرش این شفاخانه هیچ اقدامی انجام نداده است.

گرچند سروی دقیق از معتادان در بامیان صورت نگرفته است اما چهار سال پیش، ریاست مبارزه با مواد مخدر بامیان شمار معتادان این ولایت را بیش از ۵۰ هزار نفر اعلام کرده بود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG