لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن در روز جهانی آزادی مطبوعات، شجاعت خبرنگاران را ستود


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات از "شجاعت قاطعانۀ خبرنگاران در همه‌جا" ستایش کرد.

در این بیانیه که روز دوشنبه سوم می (۱۳ ثور) نشر شد، آقای بایدن گفت:‌ "خبرنگاران از حقیقت پرده بر می‌دارند، سواستفاده از قدرت را کنترول و از کسانی که در قدرت اند، درخواست شفافیت می‌کنند. حضور آنان برای یک دموکراسی فعال، ضروری است."

آقای بایدن گفت که در جریان همه‌گیری کروناویروس، خبرنگاران و دست‌اندرکاران رسانه‌ها جان خود را در خطر انداخته و در خط مقدم آگاه‌سازی عمومی قرار دارند.

رییس جمهور ایالات متحده گفت: "در مواقعی که حقیقت زیر حملات شدید قرار دارد، نیاز ما به گزارش‌های موثق و مبتنی بر حقیقت، گفت‌وگوهای عمومی و مسوولیت‌پذیری هیچ‌گاه این قدر مهم نبوده است."

درسال ۱۹۹۳، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سوم ماه می را به‌عنوان "روز جهانی آزادی مطبوعات" اعلام کرد.

از سوی دیگر، انتونی بلینکن وزیر خارجۀ ایالات متحده نیز در پیامی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات، گفته است که امریکا مدافع آزادی بیان و امنیت روزنامه‌نگاران است.

آقای بلینکن همچنین گفته است که ایالات متحده اقدام برخی از کشورها برای قطع جزیی یا کلی اینترنت را به عنوان یک تاکتیک برای جلوگیری از اعمال آزادی بیان و آزادی عقیده محکوم می‌کند

وزیر خارجۀ امریکا گفت: "ما از دولت‌ها می‌خواهیم در مورد همه جرایم اعلام شده علیه روزنامه نگاران و کارکنان رسانه‌ها پاسخگو باشند."

XS
SM
MD
LG