لینک های دسترسی

Breaking News

استراتیژی ملی بایدن برای مبارزه با تروریزم داخلی نشر شد 


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده طرح ملی مبارزه با تروریزم داخلی را نشر کرد که به گفته‌ٔ او نخستین طرح در این راستا است.

آقای بایدن امروز ۱۵ جون (۲۵ جوزا) در یک اعلامیه‌ای گفت که هدف از ستراتیژی ملی برای مبارزه با تروریزم داخلی بهبودی تحلیل و بررسی و تشریک اطلاعات با سایر ارگان‌های تنفیذ قانون در تمام سطوح است.

رییس جمهور بایدن گفت که جلوگیری از جلب و جذب تروریست‌ها، قابلیت تحرک‌ آنان و خنثا سازی و مختل کردن فعالیت‌های شان نیز بخش‌های مهم این ستراتیژی را تشکیل می‌دهد.

او گفت که رسیدگی به مشکلات تنفر دینی، قومی و نژادی از دیگر اهداف این طرح است که در بخش تروریزم داخلی نقش داشته است.

در اعلامیه به نقل از آقای بایدن آمده است که این‌ها همه برخلاف آنچه است که ایالات متحده برای به دست آوردن آن تلاش کرده و چالش مستقیم را متوجه امنیت ملی، دموکراسی و اتحاد ایالات متحده می‌سازد.

این استراتیژی بیش از شش ماه پس از یورش هزاران حامی دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده بر مقر کانگرس ایالات متحده نشر شد.

تهدید افراطگرایان خشن در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است. مقامات به نقل از یک گزارش دفتر رییس استخبارات ملی ایالات متحده گفته اند که سازمان‌های برتری‌طلبان سفید پوست و ملیشه‌های ضد دولتی بیشتر خطر را به بار آورده اند.

بر اساس آمار "آرشیف خشونت مسلحانه" در سال روان بیش از ۸۷۰۰ نفر در ایالات متحدۀ امریکا در اثر گلوله‌باری و خشونت‌های مسلحانه کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG