لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن: تا ماه می به همه بزرگسالان امریکایی واکسین کووید۱۹ فراهم می‌شود


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفته است که تا پایان ماه می سال روان امریکا به قدری واکسین کووید۱۹ خواهد داشت که برای تمام بزرگسالان امریکایی بسنده باشد.

آقای بایدن این مطلب را روز سه شنبه پس از آن بیان کرد که شرکت دواسازی "مرک" توافق کرد تا واکسین کووید۱۹ شرکت جانسن و جانسن را تولید کند؛ مشارکتی که به گفتۀ وزارت صحت و خدمات بشری ایالات متحده، سبب خواهد شد تا در جریان یک ماه حدود صد میلیون دوز واکسین کووید۱۹ تولید شود.

آقای بایدن گفت: " یكی از مواردی كه من پس از ورود به ریاست جمهوری آموختم این بود كه تولیدات [شرکت]جانسن و جانسن عقب مانده است و سرعت کافی نداشت. بنابراین تیم من سخت کار کرد تا به این تلاش سرعت ببخشد. "

او گفت که دولت ایالات متحده برای کمک به تجهیز دو شرکت دواسازی "مرک" برای ساخت واکسین جانسن و جانسن به قانون تولید دفاع متوسل شده است.

بایدن همچنین گفت که کارخانه هایی که واکسین جانسن و جانسن را می‌سازند تولیدات خود را به ۲۴ ساعت و هفت روز در هفته افزایش می دهند.

شرکت جانسن و جانسن در بیانیه‌ای گفت: "انتظار داریم كه این اقدامات ظرفیت تولید ما را افزایش دهد تا بتوانیم بیش از تعهدات فعلی خود عرضه كنیم."

رییس جمهور بایدن ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحده تا یکسال دیگر یا زودتر از آن به "حالت عادی" برگردد.

افزایش سریع در تولید واکسین جانسن اند جانسن سرعت واکسیناسیون ایالات متحده را به میزان قابل توجهی تسریع می کند و از آنجاییکه این واکسین در یک دوز واحد تطبیق می‌شود، می‌توان با آن دو برابر بیشتر افراد را نظر به واکسین های شرکت های فایزر و مودرنا که به دو دوز نیاز دارند، واکسین کرد.

ادارهٔ غذا و دوای ایالات متحده رسماً استفاده از واکسین کووید۱۹ شرکت جانسن و جانسن را در اواخر ماه گذشته منظور کرد.

بر اساس یک مطالعه، واکسین این شرکت در مقابل تمامی بیماری‌های جدی ناشی از کروناویروس ۸۵ در صد موثریت دارد. این واکسین حتا در مقابل نوع جدید کروناویروس که در افریقای جنوبی شایع است نیز موثر است.

XS
SM
MD
LG