لینک های دسترسی

Breaking News

تایید مرگ بن لادن توسط القاعده


منزل اسامه بن لادن که به گفتۀ خانمش وی مدت پنج سال را در آنجا به گذرانده است.

شبکۀ دهشت افگن القاعده، خبر مرگ رهبر این گروه را تأیید کرده است. القاعده به روز جمعه، اعلامیه یی را در سایت های مربوط تندروان به نشر رسانید که ضمن آن خبر کشته شدن اسامه بن لادن تأیید شده است.

مأمورین استخباراتی پاکستان میگویند، یکی از خانم های اسامه بن لادن به آنها گفته است، در خانه یی که بالاخره رهبر درجه یک القاعده در آن کشته شد، او مدت پنج سال زندگی نموده بود.

مأمورین استخباراتی به روز جمعه اظهار داشتند، خانم یمنی یی که به نام "امل" یاد میگردد، یکی از حد اقل سه همسر بن لادن شمرده میشد. تا حال واضح نیست که آیا مقامات پاکستان کدام یکی از اقارب دیگر بن لادن را در توقیف دارند یا خیر؟

به روز جمعه، صد ها تن از مظاهره کنندگان در شهر کویتۀ بلوچستان به جاده ها ریخته و حملۀ ایالات متحده را که منتج به کشته شدن بن لادن گردید، نکوهش نمودند.

آنها شعار های ضد امریکایی را سر داده و یکی از ملایان شامل درین راهپیمایی گفت که مرگ اسامه، هزاران اسامۀ دیگر را بوجود خواهد آورد.

جنگ ده ساله در افغانستان و تلاش "سی آی ای" در آماج قرار دادن تندروانی که در مناطق قبایلی پاکستان بسر می برند، سبب تحریک هرچه بیشتر تظاهرات وسیع ضد امریکایی در پاکستان شده است.

XS
SM
MD
LG