لینک های دسترسی

Breaking News

صدراعظم بریتانیا به خاطر کروناویروس بستری شد


بوریس جانسن، صدراعظم بریتانیا به دلیل ابتلا به کروناویروس روز یک شنبه پنجم اپریل (۱۷ حمل) بستری شد.

دفتر آقای جانسن گفته است که او به خاطر انجام بعضی آزمایشات بستری شده، چون پس از ده روز ابتلا به کروناویروس هنوز هم برخی علایم بیماری برطرف نشده است.

بوریس جانسن ۵۵ ساله بعد از تشخیص ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ۲۶ مارچ در خانه خود قرنطین شد. او اولین رییس دولت است که به کروناویروس مبتلا می‌شود.

دفتر آقای جانسن گفته است که صدر اعظم به وظیفه خود ادامه داده و بستری شدن او به اساس توصیه داکترش و یک اقدام پیشگیرانه صورت گرفته و واقعۀ عاجل نبوده است.

جانسن تا کنون ریاست جلسات روزانۀ مرتبط به شیوع کروناویروس را به عهده داشته و در طول ده روز در انزوا چندین پیام ویدیویی نشر کرده است.

در صورتیکه آقای جانسن نتواند وظیفه اش را پیش ببرد، دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا امور آن کشور را به پیش خواهد برد. وی جلسۀ روزانه شیوع کروناویروس را روز دوشنبه به پیش خواهد برد.

جانسن در طول بیماری از راه دور مشوره طبی دریافت می کرد اما رفتن به شفاخانه به این معنی است که داکتران می توانند او را از نزدیک بیبینند.

کری سیموندس ۳۲ ساله، نامزد آقای جانسن روز شنبه گفت که برای مدت یک هفته با علایم مشابه بیماری کووید۱۹ در خانه بستری بود اما آزمایش کروناویروس را انجام نداده است. او که باردار نیز است گفته است که وضعیت اش رو به بهبود است.

کروناویروس در اکثر مردم سبب بروز علایم خفیف یا متوسط می شود اما در بعضی اشخاص به خصوص بزرگسالان این اعراض و علایم شدید بوده می تواند باعث سینه وبغل و منتج به مرگ شود.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکنز ایالات متحده تا صبح دوشنبه ششم مارچ ۴۸۴۵۱ نفر در بریتانیا به کروناویروس مبتلا شده که از جمله ۴۹۴۳ نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG