لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار صدر اعظم بریتانیا در مورد کروناویروس؛ اوضاع رو به وخامت است


بوریس جانسن، صدراعظم بریتانیا که به دلیل ابتلا به کروناویروس در قرنطین به سر می‌برد، در نامه‌ای خطاب به ۳۰ میلیون شهروند آن کشور با اشاره به همه‌گیری کروناویرس هشدارداده است که اوضاع پیش از آنکه بهبود یابد، بدتر خواهد شد.

بوریس جانسن روز جمعه ۲۷ مارچ (۸حمل) گفت که بعد از ظاهر شدن علایم خفیف کروناویروس مانند تب و سرفهٔ دوامدار، آزمایش کروناویروس را انجام داد که نتیجهٔ آن مثبت بود.

درنامه‌ای که به خانه‌های شهروندان بریتانیا فرستاده می‌شود، آقای جانسن ازمردم خواسته است تا اقدامات قیود بر گشت و گذار را که دولت وضع کرده است، به گونه جدی مراعات کنند.

آقای جانسن در نامه نگاشته است: ”ما می‌دانیم که اوضاع قبل از بهبودی، وخیم ترخواهد شد… دراین حالت اضطراری ملی، من از شما تقاضا می کنم که لطفاً در خانه مانده و خدمات صحت عامه وجان هایتان را حفظ کنید“.

در همین حال مایکل گوف، وزیر ارشد حکومت بریتانیا روز یکشنبه ۲۹ مارچ (۱۰ حمل) گفت که دولت "بسیار نگران" تلفات است. وی همچنین افزود که تعداد آزمایشات را از ده هزار در روز به ۲۵هزار افزایش داده اند.

براساس آمار پوهنتون جانزهاپکنز ایالات متحده ۱۷۳۲۰ واقعه مثبت کروناویروس در بریتانیا ثبت شده و ۱۰۲۱ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان هایشانرا از دست داده اند.

مقام‌های صحی بریتانیا گفته اند که اوج شیوع این بیماری درچند هفتهٔ آینده خواهد بود.

XS
SM
MD
LG