لینک های دسترسی

Breaking News

سه مظنون در بروکسل بازداشت شد


brussels attacks

عملیات ضد تروریزم به روز جمعه و در روز آخر عزای ملی در بلژیک انجام شد. مقام ها می گویند که بازداشت به تعقیب توقیف یک مظنون فرانسوی در پاریس صورت گرفت که متهم به توطئه یک حمله جدید بود.

مقام های بلجیم امروز شنبه با یک عملیات ضد تروریستی در بروکسل، جای که مردم ازحملات مرگبار به ستوه آمده اند، حداقل سه تن را دستگیر کرد.

یک مقام رسمی ایالات متحده تایید کرده است که دو تن از امریکاییان در میان بیش از سی تن شامل بود که درحمله بروکسل کشته شدند.

وزیرخارجه ایالات متحده امریکا که به روز جمعه به منظور گفتگو با رهبران بلجیم و اروپا در مورد حملات اخیر از بروکسل دیدار کرد گفت که ایالات متحده به طور مداوم و پایدار در پشتیبانی از مردم بلجیم و کشور های اروپایی در برابر این فاجعه ایستاده است و حاضر به انجام هر گونه کمک لازم در بررسی اعمال شنیع تروریزم و کشیدن افراد مسئول به پای عدالت است.

پولیس هنوز هم درجستجوی توقیف حداقل یک مظنون دیگراست که لحظاتی قبل از بمبگذاری میدان هوایی شناسایی شده است.بسیاری مردم در بروکسل پس از حملات روز سه شنبه و با وجود حضور گسترده پولیس در جاده های شهرهنوز هم احساس نا امنی میکنند.

انفجارهای انتحاری درداخل سالون میدان هوایی بروکسل و در ایستگاه متروی شهر نزدیک نهاد های اتحادیۀ اروپا به روز سه شنبه با عث کشته شدن حد اقل سی و یک تن و زخمی شدن بیش از سیصد تن دیگر شد.

از جانب دیگر با وچودیکه ممکن سطح هشدار از حمله و دهشت از بالا به سطح پایانتر کاهش یافته باشد اما بسیاری از مردم شهر هنوز هم در اضطراب و خوف شدید به سر میبرند.

از زمان حملات بدینسو توجه بیشتر روی جوامع مسلمان در بروکسل و عدم گردهم آیی ها در شهر متمرکز شده است.
تحقیقات پولیس روی حملات روز سه شنبه ادامه داشته و مقامات به شدت به کار بیشتر روی مختل ساختن هسته های تروریستی در بلجیم کار میکنند.

XS
SM
MD
LG