لینک های دسترسی

Breaking News

حالا می‌توانید با بت‌کاین موتر تسلا بخرید


ایلن مسک، رییس شرکت موتر سازی تسلا روز چهارشنبه ۲۴ مارچ (چهارم حمل) اعلان کرد که شرکت تسلا رسماً بت‌کاین را به عنوان ارز برای خرید موترهای برقی این شرکت می‌پذیرد؛ اعلامی که سبب افزایش نرخ این پول مجازی شد.

آقای مسک امروز در صفحه تویترش نوشته است: "اکنون می توانید با بت‌کاین یک تسلا خریداری کنید."

شرکت تسلا در ماه فبروری سال جاری اعلان کرده بود که می‌خواهد پول انترنتی (مجازی) را به عنوان روش پرداخت قبول کند.

بت‌کاین (Bitcoin) یک نوآوری انترنتی است که کارکردی مشابه با پول بی پشتوانه دارد و هنوز به عنوان یک واحد پولی به رسمیت شناخته نشده است، اما بسیاری در دنیای انترنت با استفاده از آن و بدون حضور واسطه‌ای چون بانک ها، خرید و فروش می کنند.

ارزش بت‌کاین که از چند صدم حصهٔ یک دالر آغاز شده بود و در چند سال گذشته در بازارهای جهانی به هزاران دالر افزایش یافته بود، پس از اعلان شرکت تسلا بار دیگر افزایش یافت و قیمت هر بت‌کاین اکنون به ۵۶۸۰۲ دالر رسید.

وقتی بازدیدکنندگان از وبسایت تسلا در ایالات متحده گزینه های پرداخت را کلیک می کنند، اکنون می توانند معامله با بت‌کاین را انتخاب کنند.

اما تسلا در بخش "شرایط و ضوابط" خود گفته است که ممکن از افرادیکه گزینهٔ خریداری با بت‌کاین را انتخاب کنند خواسته شود: "معلومات اضافی در اختیار ما قرار دهید تا بتوانیم هویت شما را تایید کنیم."

آقای مسک در تویت خود نوشته است که تسلا پرداخت با بت‌کاین را مستقیماً می‌پذیرد و این مبالغ به عنوان بت‌کاین حفظ خواهند شد و به ارز تبدیل نخواهد شد.

افزون بر آن شرکت تسلا در بیانیه گفته است که ۱.۵ میلیارد دالر را در اسهام این پول مجازی سرمایه گذاری کرده است.

ارزش یک بت‌کاین در اوایل ماه جاری به ۶۱۷۴۲ دالر رسیده بود.

XS
SM
MD
LG