لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار نیرومند در ولسوالی ارغنداب قندهار


عکس: آرشیف

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز نظامی در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار، به نیروهای امنیتی افغان تلفات وارد شده است.

محمد صادق عیسی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل به صدای امریکا گفت که این انفجار حوالی ساعت ۳:۰۰ صبح امروز جمعه ۲۶ فبروری (هشتم حوت) در ساحۀ "جی‎لاهور" ولسوالی ارغنداب صورت گرفته است.

آقای عیسی افزود که در این انفجار به نظامیان افغان تلفات وارد شده، اما شمار دقیق آن تا اکنون روشن نیست.

او افزود: "حمله‌کنندۀ انتحاری قصد داشت نیروهای امنیتی و دفاعی ما را در ولسوالی ارغنداب مورد حمله قرار دهد که توسط نیروهای امنیتی شناسایی وپیش از رسیدن به هدف از پا درآمد، اما در اثر انفجار موتر مملو از مواد منفجرۀ آن، به نیروهای امنیتی ما تلفات وارد شده است."

سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل همچنان گفت که پس از این انفجار طالبان بر این مرکز حملۀ تهاجمی کرده و درگیری میان دو طرف برای چندین ساعت ادامه داشت.

در این حال، یک مقام امنیتی در ولایت قندهار که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت که در این انفجار ۱۰ نظامی افغان جان باخته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده اند.

منبع افزود که هدف این انفجار یک پایگاه مشترک پولیس و نیروهای کماندو افغان بود که این نیروها به هدف تصفیه ولسوالی ارغنداب از وجود طالبان در این ولسوالی جابجا شده بودند.

مقام‌های محلی ولایت قندهار همچنان گفته اند که این انفجار به حدی نیرومند بوده که صدای آن تا مرکز این ولایت شنیده شده است. آنان در مورد وارد شدن تلفات به غیرنظامیان، چیزی نگفته اند.

از سوی هم، خلیل مجاهد، نمایندۀ مردم قندهار در ولسی جرگۀ افغانستان و از باشندگان ولسوالی ارغنداب این ولایت گفت که این انفجار خسارات هنگفت مالی را به باشندگان محل وارد کرده است.

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

ارغنداب از ولسوالی‌های ناامن ولایت قندهار است که به گفتۀ مقام‌ها، طالبان در بخش‌های آن حضور دارند و از مدتی به این‌سو عملیات نظامیان افغان برای تصفیۀ این ولسوالی از وجود طالبان به شدت ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG