لینک های دسترسی

Breaking News

جنگ در ارغستان قندهار؛ 'نیروهای تازه نفس به محل رسیدند'


منابع امنیتی در قندهار تایید کردند که طالبان روز گذشته بر مرکز ولسوالی ارغستان این ولایت حملات گسترده را انجام دادند.

جمال بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار جنگ در ولسوالی ارغستان را تایید کرد، اما در مورد تلفات ناشی از این درگیری‌ها چیزی نگفت.

آقای بارکزی روز چهارشنبه ۲۴ فبروری (ششم حوت) به صدای امریکا تایید کرد که ناوقت دیروز نیروهای تازه نفس برای امنیت ارغستان به مرکز این ولسوالی رسیده و در تاسیسات دولتی مستقر شده اند.

اما یک مقام بلندپایه امنیتی قندهار که نخواست نامش فاش شود، به صدای امریکا گفت که در نتیجۀ حملات طالبان مقر ولسوالی سقوط کرده و شش پولیس نیز کشته شدند.

منبع افزود که طالبان ساختمان ولسوالی را با استفاده از بم انفجار داده و تخریب کردند، اما گفت: "قوای کماندو و هلیکوپترها به ساحه رسیدند و بر طالبان حمله کردند".

ارغستان در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق قندهار در نزدیکی خط دیورند موقعیت دارد. شاهراه منتهی بین ارغستان و شهر قندهار دلیل تهدیدهای طالبان از هشت ماه به این طرف به روی ترافیک بسته شده است.

بر اساس ارقام رسمی، نبردها در این ولسوالی سبب شده است که بیش از سه‌هزار باشندۀ محل آواره شوند.

تلفات طالبان در قندهار

هم‌زمان با نبرد ولسوالی ارغستان، وزارت دفاع افغانستان گفته است که نظامیان افغان و قوای هوایی این کشور روز گذشته عملیات زمینی و هوایی را در مربوطات ولسوالی‌های میانشین، پنجوایی و ساحه "دوراهی جلاور" ارغنداب راه اندازی کردند.

این وزارت روز چهارشنبه با نشر خبرنامه‌ای گفته است: "در نتیجه ۴۲ طالب کشته، هشت زخمی، یک باب موضع، چهار موترسایکل، سلاح و مقداری مهمات شان تخریب شده است".

همچنان این وزارت افزوده است که نظامیان افغان ۳۵ حلقه ماین جاسازی‌شدۀ طالبان را در مربوطات ولسوالی‌های ارغنداب و میوند خنثا کرده اند.

طالبان هنوز در مورد این رویدادها تبصره نکرده اند.

XS
SM
MD
LG