لینک های دسترسی

Breaking News

حوادث امنیتی در کابل؛ پنج کشته و ۱۸ زخمی


عکس:آرشیف

مقام‌های امنیتی افغان گفته اند که در نتیجۀ حوادث امنیتی به ویژه انفجار دو ماین و حملات راکتی در دو روز اخیر در کابل، پنج نفر کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز چهارشنبه ۱۹ اگست (۲۹ اسد) به خبرنگاران گفت: "صبح امروز دو موتر دولتی هدف انفجار ماین‌های مقناطیسی در مربوطات حوزه‌ ۱۲ و پنجم قرار گرفته اند که در اثر آن، دو نفر کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند."

آقای فرامرز در مورد هویت قربانیان این انفجارها معلومات نداد. اما وزارت معارف اعلام کرده است که یکی از این انفجارها، بر موتر حامل میر عبدالباقی امین، رییس شورای علمی این وزارت صورت گرفته که در نتیجۀ آن، آقای امین کشته و راننده‌اش مجروح شده است.

مسوولیت این انفجارها را تا اکنون فرد و یا گروهی به عهده نگرفته و سخنگوی پولیس کابل گفت که بررسی‌ها در این مورد آغاز شده است.

افزایش تلفات حملات راکتی

همزمان با این وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که تلفات حملات راکتی دیروز بر شهر کابل افزایش یافته است. به گفتۀ این وزارت، در این حملات راکتی، سه تن به شمول کارمندان دولتی کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شده اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت که شش تن از زخمی‌های این حوادث غیرنظامیان اند که در میان آنان زنان و کودکان نیز شامل اند.

روز گذشته همزمان با تجلیل از ۱۰۱مین سالرزو استرداد استقلال افغانستان ۱۴ راکت در شهر کابل اصابت کرد که به گفتۀ وزارت داخله این راکت‌ها، در مربوطات حوزه اول، دوم، دهم، شانزدهم و نهم برخورد کرده اند.

براساس گزارش‌ها، یکی از این راکت‌ها در محوطۀ ریاست جمهوری این کشور برخورد کرده است که در اثر آن شماری از کارمندان قطعۀ تشریفات ارگ کشته و زخمی شده اند.

وبسایت "سایت" که خبرهای مرتبط با فعالیت‌های گروه‌های دهشت افگن را نشر می‌کند، خبر داده است که مسوولیت راکت پراگنی روز سه شنبه در شهر کابل را شاخۀ خراسان گروه داعش به عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG