لینک های دسترسی

Breaking News

تیم فوتبال بایرن مونیخ بازی کرد، ریال مادرید برد


ریال مادرید در رقابت برگشت با بایرن مونیخ به یک گول نیاز دارد تا راهی دور نهایی این جام گردد.

ریال مادرید، روز چهارشنبه در یک بازی متفاوت از سایر بازی های آن تیم در جام قهرمانان اروپا، تیم بایرن مونیخ – قهرمان لیگ برتر آلمان را در دور رفت نیمه نهایی با نتیجۀ ۲-۱ شکست داد.

تیم بایرن که در میدان خودش میزبان ریالی ها بود، از همان آغاز بازی، کنترول توپ را در دست گرفت و دروازه بان ریال و خط دفاعی آن تیم را واداشت تا بسا جدی تر از رقابت های پیشین در این بازی تلاش کنند.

اگر به نحوۀ بازی و کنترول توپ توسط تیم ها نظری افگنده شود، بایرن مونیخ آلمان در کل ۶۱ درصد کنترول توپ را در اختیار داشت، حالانکه ریال ۳۹ درصد. نمایندۀ آلمان در قهرمانان اروپا در این رقابت ۱۷ بار دروازۀ ریال را هدف گرفت، در حالیکه ریال مادرید تنها هفت بار توپ را به سمت دروازۀ بایرن مونیخ ضربه زد. در این رقابت بایرن مونیخ ۱۰ بار به کارنر دست یافت اما ریال مادرید تنها سه بار توپ کارنر را ضربه زد.

جووپ هینکیس، مربی تیم بایرن مونیخ آلمان
جووپ هینکیس، مربی تیم بایرن مونیخ آلمان

از آمار این رقابت بر می آید که بایرن مونیخ بهتر از ریال بازی کرد اما بایرنی ها گویا روز شان نبود و از فرصت های دست یافتۀ شان نتوانستند به بهترین وجه سود ببرند.

جووپ هینکیس، مربی تیم بایرن مونیخ آلمان در یک کنفرانس خبری پس از رقابت پذیرفت که بازیکنان تیمش نتوانستند "از فرصت های دست یافته به خوبی استفاده کنند"، اما وعده سپرد که تیمش یک فرصت دیگر در میدان ریال مادرید دارد و "این نتیجه را اصلاح" خواهند کرد.

زیدان، مربی فرانسه یی تیم ریال مادرید در کنفرانس خبری پذیرفت که "برنده شدن در میدان بایرن مونیخ ساده و سهل نیست و در نیمۀ دوم نیز مبارزه کردیم".

ریال مادرید که تا کنون ۱۷ بار جام قهرمانان اروپا را با خود به خانه برده است، ۲۵ بار در برابر بایرن مونیخ قرار گرفته که هر دو تیم ۱۱ بار همدیگر را شکست داده و دو بار با هم مساوی شده اند.

نخستین گول تیم بایرن مونیخ در دقیقۀ ۲۸ بازی توسط کیمیخ مهاجم تیم قهرمان لیگ برتر آلمان وارد دروازۀ ریال مادرید شد.

اما ضد حملۀ تیم ریال مادرید و پاس سر مهاجم تیم لیگ برتر اسپانیا در بیرون محوطۀ جزا، فرصت را برای مارسیلو، مدافع برازیلی ریال مادرید مساعد ساخت و این ملی پوش برازیل با ضربۀ غافلگیر کننده نتیجه را در دقیقۀ ۴۴ بازی به تساوی کشاند.

زین الدین زیدان، مربی تیم ریال مادرید
زین الدین زیدان، مربی تیم ریال مادرید

در نیمۀ دوم نیز بایرن مونیخ کنترول بازی را در دست داشت اما کیلور ناواس، دروازه بان تیم ریال مادرید بسا بهتر از نیمۀ نخست درخشید و دو ضربۀ حتمی گول شوندۀ بایرن را از فاصلۀ بسیار نزدیک مهار کرد.

دومین گول تیم ریال مادرید با یک ضد حملۀ برق آسا شکل گرفت که اسینسو بازیکن ریال در دقیقۀ ۵۷ بازی توپ را وارد دروازۀ تیم مونیخ کرد.

بایرنی ها تلاش فراوان کردند تا بتوانند کم از کم به نتیجۀ مساوی دست یابند اما خط دفاعی ریال به گونۀ شکل گرفته بود که حتا کرستیانو رونالدو نیز گاهگاهی در محوطۀ جزای تیم ریال به چشم می خورد.

دومین دیدار این دو تیم هفتۀ آینده روز سه شنبه در میدان ریال مادرید خواهد بود که به باور مبصرین فوتبال، آن بار تیم بایرن مونیخ باید سخت تلاش ورزد نتیجه را به نفع خود تغیر دهد و ریال مادرید را کم از کم ۲-۰ در میدان خودش متوقف سازد.

در نخستین رقابت نیمه نهایی قهرمانان اروپا ۲۰۱۷-۲۰۱۸، روز سه شنبه تیم لیورپول انگلستان با یک نتیجۀ پر گول تیم روم ایتالیا را ۵-۲ شکست داد. رقابت دوم این دو تیم چهارشنبۀ آینده در میدان روم برگزار خواهد شد.

بایرن مونیخ آلمان برای صعود به دور نهایی قهرمانان اروپا، باید هفتۀ آینده ریال را کم از کم ۲-۰ شکست دهد.
بایرن مونیخ آلمان برای صعود به دور نهایی قهرمانان اروپا، باید هفتۀ آینده ریال را کم از کم ۲-۰ شکست دهد.

XS
SM
MD
LG