لینک های دسترسی

Breaking News

متجاوزین جنسی کودکان اعدام شوند – قانونگذار پاکستانی


بر اساس لایحه جدیدی که به پارلمان پاکستان پیشنهاد شده است، متجاوزین جنسی بر کودکان باید در مقابل ۱۰۰ نفر حلق آویز شوند.

جیمز اقبال، قانونگذار پاکستانی در این پیشنهاد گفته است که اگر شخصی که بیش از ۲۱ سال عمر داشته باشد بر یک کودک پایین‌تر از سن هفت سال تجاوز جنسی کند، باید دو میلیون روپیه جریمه نقدی، ۲۵ سال زندان و در مقابل ۱۰۰ نفر حلق آویز شود.

بر اساس این لایحه اگر قربانی بیشتر از هفت و کمتر از ۱۰ سال عمر داشته باشد، فرد متجاوز باید، حد اکثر به حبس ابد، حد اقل ۱۰ سال حبس و ۵۰۰ هزار جریمه نقدی شود.

در این لایحۀ پیشنهادی همچنین آمده است که اگر قربانی بیش از ۱۰ و کمتر از ۱۴ سال عمر داشته باشد، فرد متجاوز باید حد اکثر حبس ابد، حد اقل هفت سال حبس و ۲۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی شود. اگر قربانی کمتر از ۱۸ سال عمر داشته باشد، به متجاوز حد اکثر، حبس ابد، حد اقل پنج سال حبس و ۵۰ هزار روپیه جریمه نقدی در نظر گرفته شود.

در این لایحه گفته شده است که کودکان در پاکستان همه روزه شکار آزار و اذیت جنسی می‌شوند و در شماری از موارد به قتل رسیده و جسد شان بر انبار کثافات پرتاب می‌شود.

پس از تصویب در مجلس نمایندگان، این لایحه به مجلس سنا فرستاده خواهد شود و درنهایت صدر اعظم پاکستان آنرا توشیح خواهد کرد.

بر اساس گزارش سازمان غیر دولتی مبارزه با آزار و اذیت جنسی کودکان در سال ۲۰۱۸ در حدود ۳۸۳۲ قضیه آزار و اذیت جنسی بر کودکان در پاکستان گزارش شده بود که از این جمله، ۵۵ در صد قربانیان این دختران و ۴۵ در صد دیگر پسران بوده اند.

XS
SM
MD
LG