لینک های دسترسی

Breaking News

قربانی تجاوز جنسی: حالا به همجنس‌گرایی متمایل شده ام


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

فرزاد (اسم مستعار) نوجوان ۱۷ ساله، می‌گوید پس از آن که بارها مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، به همجنسگرایی متمایل شد.

او به صدای امریکا گفت که دوستان اش او را نخست به رقصیدن در محافل آشنا کردند و سپس او را به انجام عمل جنسی وا داشتند.

فرزاد که در ولایت بلخ زندگی می‌کند می‌گوید که دوستانش چند سال بزرگتر از او بودند و نخست از سوی آنان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

او افزود که دیری نگذشت که در مراسم مختلف برای رقصیدن می رفت.

او از بد ترین خاطره اش حکایت کرد: "خاطره بدم این است که یک بار در هرات برای رقصیدن در یک محفل دعوت شدم، اما زمانی که آنجا رسیدم پی بردم که فریبم داده اند. ما چهار نفر بودیم. موبایل ها و همه چیز ما را از ما گرفتند و سپس با دوستانم برنامه (سکس) کردند و ما مجبور شدیم شب را در روی جاده ها سپری کنیم."

فرزاد می‌گوید که اکنون سکس برایش به یک امر عادی مبدل شده است و خواسته و نا خواسته به همجنس‌گرایی دلبستگی پیدا کرده است.

فرزاد افزود که حال فقط یک آرزو دارد که از افغانستان بیرون شود تا آزادی اش را به دست بیاورد و هر آنچه که در افغانستان بر وی تحمیل شده بود در خارج از افغانستان آنرا به رضایت خود انجام دهد.

او که بارها مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است گفت که اکنون از این کار لذت می برد و دیگر این عمل را زشت نمی‌پندارد.

این درحالی است که مجلس نمایندگان افغانستان به روز دوشنبه نهم دسمبر (۱۸ قوس) قانون حمایت از کودکان را در ۱۶ فصل و ۱۰۸ماده با اکثریت آرا تصویب کرد.

بر اساس این قانون کسانی که کمتر از ۱۸ سال داشته باشند، کودک پنداشته می‌شوند که باید سرپرستی و حمایت شوند. این قانون کسانی را که حقوق کودکان را رعایت نکنند؛ مورد پیگرد قرار می‌دهد.

گزارش های بهره برداری از کودکان افغان در حالی نشر می‌شود که در اوایل ماه جاری گزارشی در رابطه به آزار و اذیت جنسی کودکان مکاتب در ولایت لوگر به نشر رسید.

الیس ویلز، دستیار معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیایی جنوبی و مرکزی، گزارش‌های نشر شده در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در مکاتب لوگر را نگران کننده خوانده است.

خانم ویلز در توییترش نوشته است: "ما از مسوولین افغان به شمول دفتر لوی سارنوالی می‌خواهیم که در مورد گزارش بسیار نگران کننده مبنی بر سوء استفاده جنسی در مکاتب لوگر قاطعانه اقدام کنند".

لوی سارنوالی افغانستان نیز گزارش آزار و اذیت کودکان در این ولایت را پی گیری می‌کند.

هیات معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) امروز گفت که با وجود پیشرفت‌ها هنوز هم کودکان افغان قربانیان اصلی منازعات و خشونت‌های جنسی اند.

ملل متحد امروز سه شنبه ۱۰ دسمبر (۱۹ قوس) به مناسب "روز جهانی حقوق بشر" از دسترسی ‌نداشتن کودکان به حقوق اساسی شان اظهار نگرانی کرده گفت که "میلیون‌ها کودک افغان" از حق زندگی، صحت، آموزش، تفریح، اشتراک و انکشاف برای دستیابی به توانایی‌ها، محروم اند.

عمل بچه بازی بیش از دو سال پیش پس از تصویب کابینه شامل کود جزایی افغانستان شد؛ اقدامی که مورد استقبال مدافعین حقوق کودکان قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG