لینک های دسترسی

Breaking News

گسترش کروناویروس؛ چین شفاخانۀ جدید ۱۵۰۰ بستر ساخت


در پی گسترش کروناویروس در چین که تا کنون ۵۶۰ نفر را کشته و بیش از ۲۸۲۰۰ نفر دیگر را مبتلا کرده است، کارگران چینی ساختمان شفاخانۀ دوم ۱۵۰۰ بستر را برای قرنطین و درمان بیماران مبتلا به این ویروس تکمیل و به بهره برداری سپردند.

تا کنون مقام‌ها در شهر ووهان چین، منشا و محراق اصلی کروناویروس، از یک جمنازیوم، یک سالون نمایشگاه و یک مرکز فرهنگی برای قرنطین بیماران مبتلا به کروناویروس کار می‌گرفتند.

خبرگزاری سینهوا در چین گزارش داده است که تا کنون ۱۳۲ مرکز قرنطین بیماران مبتلا به کروناویروس در شهر ووهان ایجاد شده و در مجموع ۱۲۵۰۰ بستر برای بیماران در آن شهر فراهم شده است.

همزمان با گشایش شفاخانۀ جدید، داکتران آزمایش یک دوای جدید ضد ویروس را بالای بیماران مبتلا به کروناویروس نیز آغاز کردند.

با آنکه دوای مشخص برای درمان بیماری‌های ویروسی وجود ندارد، اما تجویز دوای ضد ویروس به پیمانۀ زیاد از شدت بیماری می‌کاهد و در بسا موارد موثر ثابت شده اند.

افزون بر چین، بیش از ۲۰۰ نفر در بیش از ۲۵ کشور جهان، به شمول ایالات متحده، جاپان، سنگاپور، تایلند، کوریای جنوبی و فلیپین آلوده با کروناویروس تشخیص شده اند.

کمیسیون ملی صحت چین گفته است که بیشتر کسانیکه به شکل حاد این بیماری مبتلا شده اند سالمندان اند و اکثر واقعات متوسط و خفیف آن در نزد جوانان ثبت شده است.

جوانترین بیمار مبتلا به کروناویروس، نوزادی است که روز شنبه گذشته در شهر ووهان به دنیا آمد و فقط ۳۶ ساعت بعد از تولد این ویروس در بدنش تثبیت شد.

زینگ لینگکانگ، مسوول صحی شهر ووهان به تلویزیون‌های چینی گفته است که در دیگر مواردی که مادران باردار به این ویروس مبتلا بوده اند، ویروس در خون نوزادان شان تثبیت نشده است که به گفتۀ وی نشان می‌دهد که انتقال این ویروس به جنین در بطن مادر ممکن نیست. با اینحال، به گفتۀ آقای زینگ به تحقیقات بیشتر در این زمینه نیاز است.

XS
SM
MD
LG