لینک های دسترسی

Breaking News

میزان حاصلات 'ستروس' در افغانستان به بیش از ۱۳هزار تن رسید


وزارت زراعت مالداری و آبیاری افغانستان می‌گوید که میزان حاصلات، کینو، مالته، نارنج و لیمو (ستروس) در این کشور به ۱۳هزار و ۲۴۳ تن رسیده است.

اکبر رستمی، سخنگوی این وزارت روز یکشنبه ۱۸ اپریل (۲۹ حمل) به صدای امریکا گفت که ننگرهار با تولید هفت‌ هزار تن کینو، مالته، نارنج و لیمو، بیشترین ستروس را در سال ۱۳۹۹ خورشیدی داشته است.

آقای رستمی همچنان گفت که در این سال، ولایت کنر بیشترین حاصلات نارج را داشته که میزان حاصلات آن به بیش از دوهزار تن می‌رسد.

او همچنان گفت که لغمان و خوست از رهگذر تولید ستروس در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند.

سخنگوی وزارت زراعت افزود که در حال حاضر نزدیک به یک هزار و ۵۲ هکتار زمین در ننگرهار و ۲۸۶ هکتار زمین در کنر تحت پوشش باغ‌های ستروس قرار دارند.

بر اساس معلومات این وزارت در حال حاضر، حدود دوهزار هکتار زمین در سراسر افغانستان تحت پوشش درختان ستروس قرار دارد که ۶۱هکتار آن باغ کینو و مالته، ۴۱۵ هکتار آن باغ نارنج و ۴۴۹ هکتار آن باغ لیمو می‌باشد.

آقای رستمی همچنان گفت: "وزارت زراعت سالانه باغ‌های مختلف را در این بخش احداث می‌کند چنانچه در سال جاری هم برنامه است که در یک تعداد ولایات باغ‌های ستروس احداث شود."

سخنگوی این وزارت همچنان تاکید کرد که در سال‌های اخیر، کشت و پرورش نهال‌های ستروس در ولایت‌های کابل، تخار، بلخ و سرپل نیز افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG