لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات نظامیان افغان و جنگجویان طالبان در غزنی


مقامات غزنی می‌گویند که در نتیجۀ درگیری میان نظامیان افغان و جنگجویان طالبان در چهار ولسوالی این ولایت، تلفاتی به هر دو طرف وارد شده است.

وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی به صدای امریکا گفت که شب گذشته طالبان بر پوسته‌های نیروهای امنیتی به شمول مرکز این ولایت در چهار ولسوالی حمله کردند که عقب زده شد.

به گفتۀ وی، در جریان درگیری‌ها بین طالبان و نیروهای امنیتی افغان، در روستاهای تاسنگ و گردی ولسوالی دِه‌ یک این ولایت، ۲۱ جنگجوی طالبان کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

آقای جمعه‌زاده افزود که طالبان بر نیروهای خیزش مردمی در ساحه موسوم به کروسایی ولسوالی قره باغ نیز حمله کردند که در جریان در گیری‌ها فرمانده ظفر با هفت تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و هشت تن این نیروها زخمی شدند.

سخنگوی والی غزنی تایید کرد که در حملۀ طالبان بر یک مرکز نظامی ولسوالی مقر یک نظامی افغان جان باخت و سه تن دیگر زخم برداشتند. او همچنین افزود که در ولسوالی جغتو نیز طالبان و نیروهای امنیتی چندین ساعت درگیر شدند که تلفاتی ندارد.

طالبان مسلح هنوز در مورد این درگیری‌ها چیزی نگفته اند.

باشندگان جغتو ولایت غزنی می‌گویند که طالبان و نیروهای امنیتی راه‌های مواصلاتی به این ولسوالی را بسته اند.

حمید یک باشندۀ جغتو به صدای امریکا گفت که طالبان به مردم هشدار داده که از مسیر دره قیاق رفت و آمد نکنند و در سال جاری چندین موتر در این مسیر با ماین‌های کنار جاده برخورد کرده و تلفاتی به غیرنظامیان وارد کرده است.

این باشنده جغتو افزود که نیروهای امنیتی نیز با بستن دو مسیر دیگر رانندگان را مجبور می‌کنند از که مسیر درۀ قیاق رفت و آمد کنند.

اما سخنگوی والی غزنی این ادعا را رد کرد.

XS
SM
MD
LG