لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن هشت سرباز افغان در حملۀ طالبان


عکس: آرشیف

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که یک حمله کنندهٔ انتحاری موتر لاری مملو از مواد انفجاری‌اش را ولایت میدان وردک در نزدیکی کاروان نیروهای اردوی ملی افغانستان انفجار داده و سبب کشته شدن هشت نظامی افغان شد.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای امروز ۲۰ جولای (۳۰ سرطان) گفته است که این حمله در ولسوالی سیدآباد این ولایت انجام شد که در آن نه تن از نیروهای اردوی ملی زخمی شدند.

طالبان مسوولیت حملۀ انتحاری ولایت میدان وردک را به دوش گرفته و ادعا کرده اند که ۴۸ تن از سرباز کماندوی افغان در این رویداد کشته شده اند. این گروه همواره آمار اغراق آمیزی از تلفات نظامیان افغان در نتیجۀ حملات خود ارایه می کند.

در این حال، وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که گروه طالبان شب گذشته حملاتی را در ولایت‌های پکتیکا، کندز و جوزجان نیز راه اندازی کردند.

وزارت دفاع گفته است که در این حملات ۲۲ تن از جگجویان این گروه کشته و شماری دیگری زخمی شدند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نظامیان افغان در این حملات جزییات ارایه نکرده است.

اما عصمت الله مرادی، سخنگوی والی کندز به رسانه‌های محلی افغانستان گفته است که در این حمله ۱۲ تن از نیروهای امنیتی افغان جان باختند.

در یک خبر دیگر، محمد حیدر شریفی، ولسوال قادس ولایت بادغیس گفته است که در جریان حملات طالبان بر کاروان نیروهای امنیتی افغان، چهار تن از نظامیان افغان کشته و شمار دیگری زخمی شدند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که مقامات امریکایی، ناتو، ملل متحد، سازمان همکاری های اسلامی و کشورهای منطقه از گروه طالبان خواسته اند که خشونت‌ها را کاهش داده و وارد مذاکرات صلح شوند.

اما گروه طالبان کاهش خشونت‌ها یا قطع جنگ را پیش از آغاز مذاکرات "غیر منطقی" خوانده است.

XS
SM
MD
LG