لینک های دسترسی

Breaking News

یک قوماندان محلی در تخار بازداشت شد


این قوماندان محلی 'نوید خان‌آبادی' نام دارد و متهم به سرقت‌های مسلحانه، اختطاف و اذیت و آزار باشندگان ولایت کندز است.

قوماندان نوید مشهور به "نویدک"، از دو روز بدین‌سو همراه با افراد مسلح‌اش در محاصره پولیس تخار قرار داشت و سر انجام شب گذشته، همراه با ۵ نفر دیگر بازداشت شد.

سخنگوی والی کندز، امروز یک‌شنبه (۱۱ قوس) به صدای امریکا گفت که قوماندان نوید در کنار اذیت و آزار مردم، متهم به قتل، داشتن افراد مسلح، غصب زمین، اختطاف و سرقت‌های مسلحانه در این ولایت است.

عصمت الله مرادی، افزود که نظامیان افغان زمانی برای گرفتاری او دست به کار شدند که قوماندان نوید ، بر چندین پوسته‌های پولیس و اردوی ملی در ولسوالی خان‌آباد ولایت کندز حمله کرده بود.

در همین حال، قوماندان پولیس کندز به افراد مسلح غیر مسوول در این ولایت هشدار میدهد که سلاح های شان را به زمین بگذارند در غیر آن، از سوی نظامیان افغان بازداشت و به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

عبدالباقی نورستانی تاکید کرد که قوماندان نوید از تخار به کندز انتقال شده و پرونده وی بزودی به نهاد های عدلی و قضایی فرستاده خواهد شد.

بر بنیاد گزارش‌ها قوماندان نوید، یک گروه ۱۵۰ نفری افراد مسلح غیر مسوول را در ولسوالی خان آباد کندز رهبری می کند.

اما قوماندان نوید، هرگونه ادعاها به ویژه بد رفتاری با باشندگان محل را رد کرده و گفته است که او به هیچ فردی آسیب نرسانده و همواره در برابر مخالفان دولت ایستاده‌گی کرده است.

XS
SM
MD
LG