لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس در هر ۱۵ ثانیه جان یک انسان را می‌گیرد


آمار مرگ ومیر ناشی از کروناویروس در جهان روز چهارشنبه پنجم اگست (۱۵ اسد) از مرز ۷۰۰ هزار نفر گذشت.

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که با درنظر داشت موارد مرگ ومیر دو هفتهٔ گذشته، در هر ۲۴ ساعت حدود ۵۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان هایشان را از دست می‌دهند که معادل ۲۴۷ نفر در هر ساعت و یک نفر در هر ۱۵ ثانیه می‌باشد.

ایالات متحده امریکا، برازیل، هند و مکسیکو به ترتیب بیشترین آمار تلفات ناشی از کروناویروس را متحمل شده اند.

براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده با نزدیک به چهار میلیون و ۷۷۱ هزار مورد ابتلا و افزون بر ۱۵۶ هزار مرگ ناشی از کووید۱۹، بیشترین شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از این بیماری را در جهان دارد.

در همین حال، دونالد ترمپ رییس جمهور ایالات متحدهٔ امریکا گفته است که تا سرحدی که ممکن باشد، تلاش برای کنترول این همه گیری در امریکا صورت گرفته است.

آقای ترمپ در مصاحبهٔ با وبسایت خبری اکسیوس گفت: "آنان (بیماران) می‌میرند، این درست است… اما این بدان معنا نیست که ما کاری که قادر به انجام دادن استیم، انجام نمی‎دهیم. تا حدی که می‌توانیم کنترول کنیم، تحت کنترول است. این یک طاعون وحشتناک است. "

پس از ایالات متحده، برازیل با بیشتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار مورد ابتلا و ۹۵۸۱۹ مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ دومین کشور متضرر از همه‌گیری کروناویروس در جهان است.

ییر بولسونارو، رییس جمهور برازیل که خود و چند تن از اعضای کابینه اش نیز به کروناویروس مبتلا شده اند از آغاز همه‌گیری کروناویروس تا کنون این بیماری را کم اهمیت جلوه داده و هنوز هم مخالف وضع محدودیت‌های جدی است.

شیوع این همه گیری در امریکای لاتین که تقریباً ۶۴۰ میلیون نفوس دارد، نسبت به بسیاری نقاط جهان در ابتدا آهسته تر بود. اما به دلیل فقر و ازدحام شهرها، این بیماری در شمار زیاد کشورهای امریکای لاتین به شدت شیوع یافت و مقام‌ها در مهار کردن آن عاجز مانده اند.

براساس گزارش برنامۀ بشری ملل متحد حدود ۱۰۰ میلیون نفر در امریکای لاتین درمناطق مزدحم و فقیر زندگی می‌کنند و نسبت به دیگران بیشتر معروض به خطر ابتلا به کروناویروس می‌باشند.

موارد جدید کروناویروس حتا در کشور هایی که به نظر می‌رسید این ویروس را مهار کرده اند دوباره روبه افزایش است.

آسترالیا، جاپان، هانگ کانگ، بولیویا، سودان، اتیوپیا، بلغاریا، بلجیم، ازبیکستان و اسراییل اخیراً افزایش ابتلا به این بیماری را گزارش داده اند.

XS
SM
MD
LG