لینک های دسترسی

Breaking News

آمدن واکسین کروناویروس به بازار یک سال طول می‌کشد – سازمان دوایی اروپا


سازمان دوایی اتحادیه اروپا تخمین زده است که تولید و تایید واکسین برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و آماده شدن آن برای مصرف عمومی یک سال دیگر طول می‌کشد.

پیشتر اورزیلا فن‌درلاین، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا، ابراز امیدواری کرده بود که واکسین کروناویرسو پیش از خزان امسال وارد بازار شود. او خواستار برگزاری یک کنفرانس انترنتی به تاریخ چهارم ماه می شد تا به گفتۀ وی در آن گزینه‌های تامین بودجه برای تولید واکسین با کمک کنندگان بحث شود.

رییس کمیسیون اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که تمام کشورهای جهان مشارکت کنند تا واکسین کروناویروس هر چه زودتر وارد بازار شود.

بنیاد خیریه بیل گیتس یکی از سازمان‌هایی است که بخشی از هزینه تولید واکسین را به دوش گرفته است.

در همین حال سازمان جهانی صحت می‌گوید که در حال حاضر ۷۰ واکسین برای مقابله با کروناویروس در سراسر دنیا، مراحل آزمایشی را می‌گذرانند و سه واکسین نیز وارد مرحله آزمایش‌های کلینیکی شده اند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، واکسین آزمایشی تولید شده توسط انستیتیوت بیوتکنولوژی بیجینگ و نهاد "کن سینو بیولوژیکس" هانگ کانگ مرحله دوم آزمایش‌های کلینیکی را آغاز کرده است.

دو واکسین دیگر، توسط شرکت‌های امریکایی "اینوویو" و "مودرنا" طراحی شده‌است که هر دو واکسین در مرحلۀ آزمایشی بالای انسان قرار دارد.

شرکت مودرنا در ماه مارچ توانست بدون آزمایش اولیه بر روی حیوانات، که سال‌ها طول می‌کشد، آزمایش بر روی انسان را آغاز کند.

واکسین‌های شرکت‌های «فایزر» و «سنوفی» هنوز در مراحل پیش از آزمایش کلینیکی قرار دارند.

XS
SM
MD
LG