لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کووید۱۹ در جهان از هشت میلیون بیشتر شد


با گسترش همه‌گیری کروناویروس، شمار مبتلایان کووید۱۹ در جهان تا صبح سه شنبه ۱۶ جون (۲۷ جوزا) به هشت میلیون و ۵۹ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از آن به ۴۳۷۴۷۳ نفر رسیده است.

ایالات متحده بیش از هر کشور دیگر به این همه‌گیری قربانی داده و بیش از ۲۵ درصد مجموع واقعات و مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان، در امریکا ثبت شده است.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا صبح سه شنبه شمار واقعات کووید۱۹ در امریکا به بیش از دو میلیون و ۱۱۴ هزار و مرگ ناشی از آن به بیش از ۱۱۶ هزار مورد رسیده است.

برازیل با بیش از ۸۸۸ هزار واقعۀ مثبت و نزدیک به ۴۴ هزار مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ دومین محراق داغ این همه‌گیری در جهان است.

روسیه تا کنون از نزدیک به ۵۴۵ هزار مورد ابتلا به کروناویروس و ۷۲۷۴ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کووید۱۹ خبر داده است، اما انتقاداتی وجود دارد که گویا مسکو ارقام را کمتر از آنچه موجود است، گزارش می‌دهد.

هند با ۳۴۳ هزار مورد ابتلا و ۹۹۰۰ مورد مرگ و بریتانیا با ۲۹۸ هزار واقعۀ مثبت و نزدیک به ۴۲ هزار مورد مرگ، از رهگذر کثرت واقعات، به ترتیب در ردۀ چهارم و پنجم قرار گرفته اند.

در افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته از ثبت ۷۹۳ واقعۀ جدید و مرگ۱۳ نفر در اثر این بیماری گزارش داده شده است. بر اساس آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان، شمار مجموعی واقعات مثبت کروناویروس در آن کشور تا روز سه شنبه به ۲۶۳۱۰ و مرگ و میر ناشی از آن به ۴۹۳ مورد رسیده است.

نخستین واقعۀ کروناویروس در دسمبر سال گذشته در شهر ووهان چین تثبیت شد و به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافت و به همه‌گیری مرگباری مبدل شد.

تا اوایل ماه می واقعات مثبت کروناویروس در جهان به مرز چهار میلیون نفر رسیده بود، اما تنها در پنج هفتۀ گذشته این ارقام دو برابر شده است.

محدودیت بر گشت و گذار و فعالیت تشبثات واقعات این بیماری را در ایالات متحده کاهش داده بود، اما پس از رفع تدریجی این محدودیت‌ها در چند هفتۀ اخیر، واقعات جدید این بیماری در اکثر شهرهای امریکا رو به افزایش نهاده و ترس از برگشت موج دوم بیماری را بیشتر کرده است.

XS
SM
MD
LG