لینک های دسترسی

Breaking News

اوزبیکستان ورود به شهر تاشکنت را محدود ‌می‌کند


عکس: آرشیف

به دنبال افزایش واقعات مثبت کووید۱۹ در اوزبیکستان، حکومت آن کشور ورود به شهر تاشکنت و شمار زیاد فعالیت‌ها را در این شهر محدود کرده است.

وزارت صحت اوزبیکستان روز پنجشنبه ۲۵ جون (چهارم سرطان) ضمن اعلام این محدودیت‌ها گزارش داده است که گونۀ دلتای کروناویروس که به شدت ساری است، در این شهر به گردش درآمده است.

اوزبیکستان با جمعیت حدود ۳۴ میلیون نفر تا یک ماه پیش روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ واقعۀ کووید۱۹ را گزارش می‌داد اما روز چهارشنبه مقام‌‌های صحی آن کشور از ثبت ۴۷۶ واقعۀ مثبت خبر دادند که بلندترین میزان واقعات در سال روان است.

بر اساس تصمیم گروه کاری دولتی مقابله با کروناویروس، ورود به شهر تاشکنت از شهرهای مجاوز، به استثنای موارد فوری و ضروری، منع خواهد شد.

تمام تاسیسات تفریحی در سرتاسر کشور، به شمول رستوران‌ها، کلب‌های شبانه، می‌خانه‌ها، کلب‌های بلیارد و سالون‌های محافل فقط بین ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۸:۰۰ شام فعالیت خواهند داشت، اما فقط به اندازۀ نصف ظرفیت مجموعی خود پذیرش خواهند داشت.

قرار است محدودیت‌های جدید از تاریخ ۲۸ جون تا ۱۲ جولای سال روان نافذ باشد.

مقام‌های صحی اوزبیکستان گفته اند که روند تطبیق واکسین کووید۱۹ بر افراد بالاتر از سن ۱۸ را آغاز خواهند کرد. پیش از این حکومت آن کشور گفته بود که باید افراد بالاتر از ۵۰ سال و کسانیکه در معرض خطر صحی اند باید واکسین شوند.

اوزبیکستان تا کنون ۴.۵ میلیون دوز واکسین چینی "انهوی ژیفی" محصول شرکت لانگ‌کوم بایوفارمسی را که در سه دوز تطبیق می‌شود، ۶۶۰ هزار دوز واکسین استرازینیکا و ۲۴۰ هزار دوز واکسین سپوتنیک روسی را دریافت کرده است.

از آغاز همه‌گیری کووید۱۹، اوزبیکستان از ثبت بیش از ۱۰۸ هزار واقعۀ مثبت این بیماری و مرگ ۷۲۵ نفر در اثر آن خبر داده است.

XS
SM
MD
LG