لینک های دسترسی

Breaking News

نخبگان کرکت جهان در نیویارک به مصاف هم رفتند


دو رقابت دیگر این جام در شهر هیوستن تگزاس و لاس انجلس کلیفورنیا برگزار می شود.

بیش از ۲۵ هزار تماشاچی در میدان ورزشی "سیتی" شهر نیویارک برای تماشای یکی از جالبترین رقابتها در تاریخ کرکت جهان گرد هم جمع شده بودند. این بازی ۲۰ اووره که اندکی بیش از سه ساعت طول کشید و قیمت تکتهای آن بین ۵۰ تا ۱۷۵ دالر بود.

جام آل ستار کرکت با شرکت ۲۸ بازیکن بازنشسته از پاکستان، هند، افریقای جنوبی، آسترالیا، سریلانکا، وست اندیز و نیوزیلند راه اندازی شده که در دو تیم - بلاستر به رهبری سچن تندولکار و واریر به رهبری شین وارن - با هم مصاف می دهند.

سچن تندرولکر، ستارۀ پیشین کرکت هند و شین وارن، بازیکن بی مانند کرکت آسترالیا در صدر دو تیم در نخستین رقابت ۲۰ اووره این جام با هم رقابت کردند.

گلن مک رات بازیکن اسطوره یی کرکت آسترالیا در حال دیدار با نوجوانان علاقمند اش
گلن مک رات بازیکن اسطوره یی کرکت آسترالیا در حال دیدار با نوجوانان علاقمند اش

وسیم اکرم، شعیب اختر و معین خان پاکستانی، ریکی پانتنگ آسترالیایی، کرتنی والش و براینت لارای وست اندیزی و شمار دیگر چهره های مشهور کرکت جهان در دو بازی ۲۰ اوورۀ دیگر این جام به کپتانی تندرولکر و وارن در شهرهای هیوستن تگزاس و لاس انجلس کلیفورنیا به مصاف خواهند رفت.

تیم سچن تندرولکار شام شنبه در ۲۰ اوور بازی، هدف ۱۴۱ را برای تیم رقیب تعیین کرد. بازیکنان نخبۀ تیم به رهبری شن وارن توانست که به سادگی این هدف را در ۱۷.۲ اور پوره کند و برندۀ بازی شود.

تماشاچیان هندی در بیرون ورزشگاه سیتی در شهر نیویارک
تماشاچیان هندی در بیرون ورزشگاه سیتی در شهر نیویارک

شین وارن می گوید که اگر تجربۀ کنونی مؤثر ثابت شود همچو رقابت ها به شکل سالانه در ایالات متحده راه اندازی خواهد شد. تندرولکر نیز امیدوار است که روزی تیم ملی کرکت ایالات متحده امریکا در رقابت های جام جهانی حضور یابد.

هرچند ایالات متحده تیم کرکت دارد اما بازی های مشهور ورزشی در این کشور فوتبال امریکایی و بیسبال است. تخمین زده می شودکه حدود ۲۰۰ هزار بازیکن کرکت در بیش از ۱۵۰ لیگ در سرتاسر ایالات متحدۀ امریکا بازی می کند.

XS
SM
MD
LG