لینک های دسترسی

Breaking News

رخنهٔ انترنتی در سیستم محکمهٔ بین المللی جرایم 


محکمهٔ بین المللی جرایم امروز ۱۹ سپتمبر (۲۸ سنبله) گفت که در سیستم تکنالوژی معلوماتی‌اش "فعالیت‌های غیرعادی" دیده شده و در حال حاضر مصروف پاسخگویی به این حادثهٔ امنیت سایبری است.

این محکمه که در کنار سایر قضایا، در مورد جرایم جنگی در اوکراین نیز تحقیق می‌کند، از ارایهٔ جزییات در مورد این حادثهٔ سایبری خودداری کرده گفت که اولویت آن حصول اطمینان از ادامهٔ کاراش بوده است.

محکمهٔ بین المللی جرایم با نشر اعلامیه‌ای گفت: "در اخیر هفتهٔ گذشته، خدمات محکمهٔ بین المللی جرایم فعالیت غیرعادی را تشخیص داد که سیستم تکنالوژی معلوماتی‌اش را متاثر کرد."

این محکمه در حال حاضر در تلاش کاهش تاثیرات این حادثه است.

محکمهٔ هاگ سال گذشته نیز شاهد حملهٔ مشابه بود. هالند گفت که سال گذشته از یک جاسوس روسی جلوگیری کرد که خود را کارآموز برازیلی معرفی کرده بود و می‌خواست در این محکمه رخنه کند.

مقامات هالندی گفته بودند که سرگی ولادیمیرووچ چیرکوسوف میتوانست به معلومات استخباراتی تحقیقات جرایم جنگی در اوکراین دسترسی پیدا کند که از ارزش ولای برخوردار است.

محکمهٔ بین المللی جرایم در مورد جرایم جنگی و جرایم علیه بشریت در اوکراین تحقیق می‌کند و در ماه مارچ در ارتباط به اخراج کودکان اوکراینی، حکم بازداشت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، را صادر کرد.

در پاسخ، مقامات روسی نام کریم خان، سارنوال این محکمه را درج فهرست افراد زیر تعقیب کردند.

گروه

XS
SM
MD
LG