لینک های دسترسی

Breaking News

اوکراین با مرکز دفاع سایبری ناتو پیوست؛ کیف: به عضویت ناتو نزدیکتر شدیم


عکس آرشیف
اوکراین امروز ۱۷ می (۲۷ ثور) با مرکز دفاعی سایبری پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) پیوست، پیشرفتی که کیف می‌گوید این کشور را به عضویت ناتو یک گام دیگر نزدیکتر ساخت.

مرکز تفوق تشریک مساعی دفاع سایبری ایتلاف دفاعی غربی (CCDCOE) در استونیا گفت که بر علاوهٔ اوکراین، ایرلند، آیسلند و جاپان نیز به این مرکز پیوسته اند.

هانو پفکور، وزیر دفاع استونیا در بیانیه‌ای از مرکز تفوق تشریک مساعی دفاع سایبری ایتلاف دفاعی غربی گفت: "ما به ویژه خوشحالیم که اوکراین را در اینجا با خود می‌بینیم."

پفکور افزود: "این یک فرصت بی‌نظیر برای کمک به دفاع اوکراین در جنگ وحشیانه روسیه و آموختن از میدان نبرد سایبری برای بهبود امنیت سایبری همه اعضا است."

ماریانا بتسا، سفیر اوکراین در استونیا، از این "رویداد مهم" به عنوان "گامی مهم در راه پیوستن اوکراین به ناتو" استقبال کرد.

این مرکز که اکنون بر علاوه کشورهای عضو ناتو، به هشت کشور دیگر گسترش یافته است، در سال ۲۰۰۸ در پایتخت استونیا تاسیس شد.

در این مرکز، کارشناسان اطلاعات از سراسر اروپا و ایالات متحده برای محافظت از شبکه های اطلاعاتی اتحاد دفاعی غرب کار می‌کنند.

پس از تهاجم روسیه بر اوکراین در ۲۴ فبروری ۲۰۲۲، ولادمیر زیلینسکی، رییس‌جمهور این کشور از ایتلاف نظامی به رهبری امریکا خواست تا این کشور را منحیث عضو ناتو بپذیرد.

اوکراین در فبروری ۲۰۲۲، اندکی پس از تهاجم روسیه، به اتحادیه اروپا درخواست عضویت داد و در ماه جون همان سال موقف نامزدی دریافت کرد.
XS
SM
MD
LG