لینک های دسترسی

Breaking News

یوتیوبرجوان که بدون حمایت سیاسی به پارلمان اروپا راه یافت


سخنرانی پنایتو به حامیان‌اش پس از پیروزی در انتخابات
سخنرانی پنایتو به حامیان‌اش پس از پیروزی در انتخابات

رای دهندگان در قبرس یک یوتیوبر ۲۴ ساله را که به خاطر ویدیوهای کمیدی و شوخی‌آمیزاش شهرت دارد، منحیث یک کاندید مستقل به پارلمان اروپایی انتخاب کردند.

فیدییس پنایتو که ۲.۶ میلیون دنبال کننده در یوتیوب دارد، همواره ویدیو‌هایی مانند، در آغوش گرفتن ۱۰۰ چهرۀ سرشناس، رقابت‌های خوردن پیزا و سایر موضوعات جالب را در کانال یوتیوب‌ خود نشر می‌کند.

این جوان که هیچ گونه پیشینۀ سیاسی ندارد و به هیچ حزبی وابسته نیست، کارزار انتخاباتی‌اش را از طریق رسانه‌های اجتماعی راه اندازی کرد و از جوانان خواست تا به وی رای بدهند.

در یک پیروزی غیرقابل انتظار، پنایتو توانست ۱۹.۴ در صد آرا را کسب کند.

او به رسانۀ رسمی سی‌وای‌بی‌سی گفت: "آنچه اتفاق افتاد حیرت آور بود، یک معجزه بود. احزاب باید این پیروزی را به مثابۀ یک هشدار ببینند و باید عصری شوند و به مردم گوش فرا دهند."

تحلیلگران نیز می‌گویند که پیروزی این یوتیوبر که هیچ گونه اجندای همه جانبه نداشت، نشان داد که احزاب سنتی سیاسی از رای دهندگان دور مانده اند ودرکی از رسانه‌های اجتماعی و تاثیرات آن ندارند.

پنایتو که پسر یک کاهن مسیحی اورتودوکس است، در کارزار انتخاباتی‌اش از رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد و جوانان را در قبرس ترغیب کرد تا به وی رای بدهند.

او در کنار یوتیوب، در انستاگرام و تیک‌تاک نیز دنبال کنندگان زیادی دارد.

جمهوری قبرس، عضو اتحادیۀ اروپا، حدود ۹۰۰هزار جمعیت دارد که از این میان بیش از ۶۸۳هزار آن برای رای دادن ثبت نام کرده اند.

گروه

XS
SM
MD
LG