لینک های دسترسی

Breaking News

واشنگتن آمادۀ مراسم تحلیف ترمپ است


مراسم تحلیف ترمپ در مقر کانگرس امریکا انجام می‌شود

تا برگزاری بزرگترین رویداد سیاسی ایالات متحدۀ امریکا – پنجاه و هشتمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری این کشور- فقط یک روز دیگر باقی‌مانده و آمادگی ها برای برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترمپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، تکمیل شده است.

تدابیر امنیتی در شهر واشنگتن دی سی به ویژه در اطراف مقر کانگرس ایالات متحده که به تاریخ ۲۰ جنوری، محل برگزاری مراسم تحلیف است، بیش از هر چیز دیگر مشهود و برجسته است.

تجمع مردم در مراسم تحلیف روسای جمهور پیشین امریکا

تجمع مردم در مراسم تحلیف روسای جمهور پیشین امریکا

  • ۱۹۹۳، تحلیف اول بل کلنتن: حدود ۸۰۰ هزار نفر
  • ۱۹۹۷، تحلیف دوم بل کلنتن: حدود ۲۵۰ هزار نفر
  • ۲۰۰۱، تحلیف اول جورج بش: حدود ۳۰۰ هزار نفر
  • ۲۰۰۵، تحلیف دوم جورج بش: حدود ۴۰۰ هزار نفر
  • ۲۰۰۹، تحلیف اول باراک اوباما: حدود ۱.۸ میلیون نفر
  • ۲۰۱۳، تحلیف دوم باراک اوباما: یک میلیون نفر

ادارۀ خاص محافظت از رئیس جمهور امریکا که مسوول امنیت این مراسم است، از ماه ها پیش هماهنگی را با ادارات امنیتی و نظامی آغاز کرده بود و حدود ۵۰۰۰ نیروی موظف امنیتی، در یک هفتۀ اخیر چندین بار وظایف شان را مشق و تمرین کرده اند.

هرچند مراسم تحلیف در محوطۀ کانگرس ایالات متحده برگزار می‌شود، اما تا کنون کم از کم ۶۰ قانونگذار دموکرات گفته اند که در مراسم تحلیف آقای ترمپ شرکت نخواهند کرد.

برگزار کننده‌گان این مراسم گفته اند که شاید حدود ۸۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار نفر در مراسم تحلیف آقای ترمپ شرکت کند.

به گونۀ تاریخی، بیشترین تجمع در مراسم تحلیف دور نخست ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ صورت گرفته بود که حدود ۱.۸ میلیون نفردر شهر واشنگتن دی سی گرد هم آمده بودند.

قرار بود همزمان با مراسم تحلیف آقای ترمپ، راهپیمایی بزرگی با شرکت ۲۰۰ هزار زن از سرتاسر ایالات متحده در شهر واشنگتن دی سی برگزار شود، اما به دلایل امنیتی این راهپیمایی روز شنبه ۲۱ جنوری برگزار خواهد شد.

تدابیر امنیتی نه تنها زمین محل برگزاری را پوشش کرده بلکه فضای این محل را نیز احتوا می‌کند. پس از حملات دهشت افگنی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ بر ایالات متحده فضای اطراف مقر کانگرس ایالات متحده و قصر سفید ساحۀ منع پرواز است.

XS
SM
MD
LG