لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری در زندان زنان در هندوراس ۴۶ کشته برجا گذاشت


درگیری میان گروه‌های رقیب تبهکار و آتش‌سوزی ناشی از آن در یک زندان زنان در هندوراس سبب کشته شدن ۴۶ نفر شد.

مقام‌ها گفتند که این درگیری روز سه شنبه، ۲۰ جون (۳۰ جوزا) در زندانی در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر تیگوسیگالپا، پایتخت هندوراس به وقوع پیوست.

بر اساس گزارش‌ها، اعضای یک گروه تبهکار پس از ورود به سلول‌هایی که در آن اعضای یک گروه رقیب زندانی بودند، به گلوله باری پرداخته و ساحه را به آتش کشیدند.

سیومارا کاسترو، رییس جمهور هندوراس گفته است که در پیوند با این رویداد "اقدامات جدی" اتخاذ خواهد کرد، اما جزییاتی بیشتری نداده است.

ساندرا رودریگز، معاون ادارۀ زندان‌های هندوراس، گفته استکه مهاجمان پس از خلع محافظان زندان، وارد این مکان شده و سپس به سلول‌هایی یورش بردند که اعضای گروه رقیب شان در آن زندانی بودند.

دلما اوردونیز، مسوول بخش پایوازان زندان به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت که یک بخش زندان در اثر آتش‌سوزی به کلی ویران شده است.

اوردونیز گفت که در هنگام وقوع رویداد حدود ۹۰۰ زندانی در این زندان حضور داشتند. تا هنوز مشخص نیست که آیا تمام قربانیان زندانیان اند یا نه.

عیسا الوارادو، سخنگوی ادارۀ طب عدلی هندوراس که تا کنون ۲۳ جسد شناسایی و به بازماندگان شان تسلیم داده شده است. بر اساس گزارش‌ها ۲۶ نفر در اثر آتش‌سوزی جان باخته و متباقی به ضرب گلوله و چاقو از پا در آمده اند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شماری از زندانیان از هفته‌ها به اینسو شکایت داشتند که اعضای یک گروه تبهکار آنان را تهدید می‌کنند.

این مطلب با استفاده از گزارش خبرگزاری‌های فرانس‌پرس و اسوشیتدپرس تهیه شده است.

XS
SM
MD
LG