لینک های دسترسی

Breaking News

برخی از ایالت‌های امریکا پوشیدن ماسک را غیراجباری می‌سازند


چندین ایالت در امریکا که دموکرات‌ها کنترول آنرا در دست دارند،‌ محدویت پوشیدن جبری ماسک در امکان سربسته و مکاتب را رفع می‌کنند. این اقدام پس از کاهش موارد ابتلا به کووید۱۹ روی دست گرفته می‌شود.

این اعلام،‌ اشارهٔ بسوی پالیسی است که بر اساس آن بیماری کووید۱۹ منحیث یک بخش از زندگی عادی مردم پذیرفته می‌شود. پوشیدن ماسک در اوایل همه‌گیری کروناویروس در ایالات متحده به یک موضوع حاد سیاسی مبدل شده بود.

والی‌های دموکرات اقدامات شدیدی را در خصوص پوشیدن ماسک روی دست گرفتند، اما ایالت‌هایی که در کنترول جمهوری‌خواهان اند،‌ مانند تکزاس و فلوریدا دستور حکومت فدرال برای پوشیدن جبری ماسک را تطبیق نکردند.

گاوین نوزوم، والی کالیفورنیا شام گذشته اعلام کرد که باشندگان واکسین شدۀ این ایالت پس از تاریخ ۱۵ فبروری مکلف نیستند ماسک بپوشند. او گفته است که در مقایسه اوج همه‌گیری، موارد ابتلا به کووید۱۹ اکنون در این ایالت ۶۵ در صد کاهش یافته است.

با آنهم، افرادی که واکسین نشده اند، باید در اماکن سربسته ماسک بپوشند.

در این حال، فل مورفی، والی نیوجرسی اعلام کرد که شاگردان و کارمندان مکاتب سر از تاریخ هفتم مارچ،‌ نیاز به پوشیدن ماسک ندارند.

در ایالت‌های دیگر مانند کنتیکت، دلاویر و اوریگن نیز، مقررهٔ پوشیدن جبری ماسک از ۲۸ فبروری تا ۳۱ مارچ لغو می‌شود.

ایالات متحده اکنون به گونهٔ اوسط روازنه ۷۳ هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ را گزارش می‌دهد، در حالی که در اوج همه‌گیری روزانه از ابتلا ۸۰۰ هزار نفر گزارش می‌داد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده تا اکنون بیش از ۷۶ میلیون و ۸۶۰ هزار مورد ابتلا و ۹۰۵ هزار مورد مرگ ناشی از کروناویروس را گزارش داده است.

XS
SM
MD
LG