لینک های دسترسی

Breaking News

نوشیدن الکول سبب انواع مختلف سرطان می شود - تحقیق


شماری از متخصصین امراض سرطانی خواهان کاهش مصرف الکول شده اند، زیرا نوشیدن مشروبات الکولی موجب انواع مختلف سرطان ها می شود.

انجمن مطالعات امراض سرطانی امریکا با نشر مقاله‌ای ابراز امیدواری کرده است تا توجه مردم را به رابطۀ قوی میان نوشیدن مشروبات الکولی و انواع مختلف سرطان ها جلب کند.

سوسن گابستر، معاون این انجمن و یکی از پژوهشگران این مطالعه می گوید که "بسیاری مردم در این مورد (رابطه مشروبات الکولی با سرطان) چیزی نمی دانند.

انجمن مطالعات امراض سرطانی امریکا همچنین هشدار داده است که حتی نوشیدن مقدام کم الکول به صورت دوامدار خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، زیرا جذب و میتابولیزم الکول متفاوت است.

خانم گابستر در مصاحبه با خبرگزاری رویترز همچنین تاکید کرد، افرادیکه از سرطان رنج می برند، معروض به سایر انواع سرطان نیز می باشند و در عین حال، نوشیدن الکل در برگشت امراض سرطانی نقش عمده داد.

این مقالۀ علمی پس از آن نشر شد که بر اساس سروی که اخیراً در ایالات متحده صورت گرفت، ۷۰ در صد امریکایی ها در مورد نوشیدن الکل و رابطۀ آن با امراض سرطانی، آگاهی ندارند.

اما مصرف الکول خطر ابتلا به انواع مختلف امراض سرطانی را افزایش می دهد که شامل سرطان های سر، گردن، مری، جگر و سرطان پستان در زنان می شود.

بر اساس گزارش مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده، حدود ۳.۵ در صد مرگ و میر ناشی از امراض سرطانی در ایالات متحده که تعداد آن به ۱۹۵۰۰ نفر می رسد، به مصرف الکول ارتباط داشته است.

داکتران می گویند که حتی نوشیدن مقدار کم الکل به صورت دوامدار موجب سرطان می شود
داکتران می گویند که حتی نوشیدن مقدار کم الکل به صورت دوامدار موجب سرطان می شود

​در این مقاله آمده است، زنانی که کم الکول می نوشند، چهار در صد معروض به سرطان پستان استند؛ زنانی تا حد متوسط الکول می نوشند، ۲۳ در صد معروض به سرطان پستان استند؛ و زنانی که زیاد می نوشند—یعنی هشت نوشیدنی الکل در یک روز می نوشند، ۶۳ در صد معروض به ابتلا به سرطان پستان اند، زیرا الکول میزان هورمون جنسی استروژن در زنان را افزایش می دهد.

انجمن مطالعات امراض سرطانی امریکا همچنین گفته است که نوشیدن مشروبات الکولی تاثیر دخانیات را نیز در بدن انسان وخیم تر می کند.

در این مقاله به صورت مشخص آمده است که همه انواع مشروبات الکولی از بیر گرفته تا واین، شامپاین و مشروبات ثقیل الکلوی می تواند موجب امراض سرطانی شود.

XS
SM
MD
LG