لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ، نامزدی حزب جمهوریخواه را برای ریاست جمهوری پذیرفت


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده در اواخر شب گذشته، نامزدی حزب جمهوری‌خواه را برای ریاست جمهوری پذیرفت.

آقای ترمپ در جریان سخنرانی در آخرین شب کنوانسیون ملی حزب جمهوری‌خواه، از طولانی شدن جنگ افغانستان یاد کرد‌، اما در مورد کاهش نیروها یا پایان جنگ در این کشور معلومات بیشتر ارایه نکرد.

او پیش از این گفته بود که تا روز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نومبر سال جاری، شمار نظامیان امریکایی در افغانستان بین "چهار تا پنج هزار" خواهد بود.

از ۲۹ فبروری سال جاری به اینسو، نیروهای امریکایی از ۱۳۰۰۰ به ۸۶۰۰ نفر کاهش یافته و پنج پایگاه نظامی را تخلیه کرده اند.

رییس جمهور ترمپ در جریان این سخنرانی آنچه را برجسته کرد که او آنرا "دست آوردهای ریاست جمهوری‌اش" می‌خواند.

دونالد ترمپ، از بین بردن خلافت گروه داعش، کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، کشتن شدن "تروریست درجه یک جهان" قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران و بیرون شدن امریکا از توافق هسته‌ای با ایران و وضع تحریم‌ها بر آن کشور را، از دست آورد های ریاست جمهوری خویش برشمرد.

رییس جمهور ترمپ همچنان گفت که در ریاست جمهوری او ۲.۵ تریلیون دالر در بخش بهبود قابلیت‌های نظامی امریکا به مصرف رسیده و نیروهای فضایی نیز ایجاد شد.

او همچنان در اشاره به توافق میان امارات متحدهٔ عرب و اسراییل گفت که در جریان ریاست جمهوری‌اش، توافق صلح شرق میانه را کسب کرد.

رییس جمهور ترمپ همچنان به رسمیت شناختن پایتخت اسراییل و انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل بر ارتفاعات گولان را نیز از دست آوردهایش حساب کرد.

آقای ترمپ در اشاره به همه‌گیری کروناویروس و زیان‌های مالی مرتبط به آن گفت که ایالات متحده پیش از پایان سال جاری یا پیشتر از آن واکسین کووید۱۹ را تولید خواهد کرد.

این در حالی است که جو بایدن، رقیب انتخاباتی دونالد ترمپ، بر کارکردهای او انتقاد کرده و در یک تویت نوشته است: "از زمان ظهور کووید۱۹، رییس جمهور ترمپ تهدید آنرا کم اهمیت جلوه داد، به متخصصین گوش فرا نداد و نتوانست برای محدود کردن گسترش آن اقدام کند. و حال ما بهای آنرا می‌پردازیم."

اما رییس جمهور ترمپ، در جریان سخنرانی شب گذشته اش گفت که در طول سه سال ریاست جمهوری‌اش دست آوردهای داشته است که آقای بایدن آنرا در ۴۷ سال کاری اش انجام نداده بود.

رقبای حزب دموکرات و جمهور‌ی‌خواه در جریان سخنرانی‌های حزبی برای جلب توجه و کسب آرای مردم، همواره از دست آورد‌های شان یاد‌‌آوری می‌کنند و کارکرد‌های همدیگر را به انتقاد می‌گیرند.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به تاریخ سوم ماه نومبر سال جاری برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG