لینک های دسترسی

Breaking News

معتادین زیر درمان در بلخ نگران بیکاری اند


شماری از معتادین که در مرکز صد بستر تداوی‌ معتادین مواد مخدر در ولایت بلخ زیر درمان اند، می‌گویند که بیکاری بزرگ‌ترین نگرانی آنها است که پس از ترک‌ مرکز اعتیاد و شفایابی کامل مبادا آنان را دوباره به دام اعتیاد بیاندازد.

این معتادین از مسوولان می‌خواهند که زمینه‌های کاری را برای جوانان بخصوص معتادین که درمان شده اند، فراهم کنند.

نواز باشنده ولسوالی بلخ این ولایت که مدت ده سال از مواد مخدر استفاده می‌کرد و حالا که آخرین روز‌های درمان‌‌اش را در مرکز ترک‌اعتیاد سپری می‌کند، با عزم راسخ برای ترک مواد مخدر سخن می‌زند، ولی با آنهم نگران است که در صورت بیکاری مجبور نشود دوباره به اعتیاد رو بیاورد.

نواز در مورد برخورد مردم با معتادین در جامعه می‌گوید که مردم با نگاه بد با آنها می‌بینند و معتادین با بدترین الفاظ از سوی مردم استقبال می‌شوند. او می‌گوید” اگر برایم کار فراهم شود، هرگز به مخدر رو‌ نخواهم آورد“.

نواز همچنین گفت که او یک دهقان است و می‌تواند، انواع گل‌را زرع کند، به همین دلیل بخاطر علاقه زیادی که به دهقانی دارد وی خواست تا در گوشهٔ از محوطه شفاخانه صد بستری تداوی معتادین مواد مخدر ، گل کشت کند.

از سوی‌هم کارشناسان صحی نیز بیکاری را بزرگ‌ترین مشکل پس از درمان برای معتادین می‌دانند و می‌گویند که بسیاری از معتادین که درمان شده اند، به دلیل بیکاری دوام‌دار دوباره به اعتیاد مواد مخدر رو آورده اند.

بیکاری و نگرانی معتادان تحت درمان در بلخ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

XS
SM
MD
LG