لینک های دسترسی

Breaking News

برفباری شدید شاهراه سالنگ را به روی موترهای باربری مسدود کرد


ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها می‌گوید که برفباری و بارش باران از سه شبانه روز بدین سو در سالنگ شمالی و جنوبی ادامه دارد و ضخامت برف در برخی از ساحات این شاهراه تا ۷۵ سانتی متر است.

این ریاست روز یک‌شنبه ۶ اکتوبر (۱۴ میزان) در اعلامیه‌ای گفته است که به دلیل ادامۀ برفباری‌ها وسایط باربری را در ولسوالی‌های جبل‌السراج ولایت پروان و خنجان ولایت بغلان متوقف کرده اند.

یکی از مسوولان ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها به صدای امریکا گفت که در حال حاضر برفباری به شدت جریان دارد و ممکن است که این وضعیت تا ۲۴ ساعت دیگر ادامه داشته باشد.

ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها می‌گوید که به دلیل تندباد‌ها و طوفان، از شب گذشته به اینسو حدود هشت‌کیلومتر جاده را "یخ" زده است که این کار مانع تردد موترهای باربری از این مسیر شده است.

این ریاست از رانندگان و مسافرین خواسته است: " هنگام عبور از این مسیر، وسایل و تجهیزات زمستانی به ویژه داشـتن زنجیر (چین) البسه‌گرم، غذای احتیاطی و روغنیات اضافی را با خود داشته باشند. وسایط شامل شاهراه از لحاظ تخنیکی باید مجهز باشند".

باز شدن شاهراه کابل-بامیان

مقام‌های محلی ولایت پروان می‌گویند که شاهراه کابل-بامیان که در نتیجۀ جاری شدن سیلاب‌ها به روی ترافیک بسته شده بود پس از یک شبانه روز دوباره باز شده است.

اکوگل محمدی، ولسوال سیاه‌گرد ولایت پروان به صدای امریکا گفت: " از حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز (یک‌شنبه) مسیر شاهراه به روی ترافیک باز شده است و موترها هم اکنون رفت آمد می‌کنند".

آقای محمدی افزود که باران‌ شدید هم اکنون در بخش‌های از درۀ غوربند ولایت پروان ادامه داشته و احتمال جاری شدن سیلاب هنوز وجود دارد.

XS
SM
MD
LG