لینک های دسترسی

Breaking News

بدون حمایت فوری به همه کودکان نیازمند رسیدگی نمی‌توانیم – یونیسف


صندوق وجهی سازمان ملل متحد برای اطفال (یونیسف) در افغانستان از وضعیت ناگوار کودکان ابراز نگرانی کرده و گفته است که بدون حمایت‌های فوری نمی‌تواند به همۀ این کودکان رسیدگی کنند.

یونیسف روز سه‌شنبه هشتم مارچ (۱۷ حوت) در پیامی در صحفۀ تویتر خود گفته که این صندوق می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ میلادی، به ۱۲.۹ میلیون کودک نیازمند در افغانستان رسیدگی کند، اما بدون به دست آوردن حمایت فوری، کمک به این شمار کودکان ناممکن است.

پیش از این، صندوق وجهی ملل متحد برای اطفال در بزرگترین درخواست کمک برای یک کشور واحد، جهت جلوگیری از فروپاشی نظامی صحی و فراهم‌آوری مواد غذایی، آموزش و دیگر خدمات حیاتی اجتماعی برای کودکان و خانواده‌های افغان، خواستار دو میلیارد دالر شده بود.

یونیسف گفته بود که با این پول نیازمندی‌های فوری بیش از ۲۴ میلیون نفر در افغانستان که نصف آن کودکان اند، برآورده خواهد شد.

در این حال، میلانی گالوین، رییس تغذیۀ دفتر یونیسف در افغانستان از افزایش آمار کودکان ابتلا به سو تغذی ابراز نگرانی کرده و گفته است که ملل متحد به تلاش‌هایش در این خصوص ادامه می‌دهد.

خانم گالوین در صفحۀ تویتر نگاشته است که در ماه جنوری امسال برای ۲۳هزار و ۳۰۰ کودک در بخش‌های افغانستان کمک کرده اند که آنان مبتلا به سو تغذیه بوده اند.

رییس تغذیۀ دفتر یونیسف در افغاستان گفته است که بیشتر این کمک‌ها شامل مواد مقوی برای کودکان ابتلا به سو تغذی بوده است.

این در حالی است که پیش از این، یونیسف از افزایش موارد سو تغذی در افغانستان هشدار داده و گفته بود که اگر اقدامات فوری در این مورد نشود، ممکن این بیماری جان یک میلیون کودک را بگیرد.

ملل متحد افزایش موارد سو تغذیۀ کودکان در افغانستان را نگران کننده خوانده و افزوده بود که در جریان امسال از هر دو کودک افغان، یکی آن به سو تغذی حاد مبتلا خواهد شد.

به گفتۀ این سازمان، ۳.۲ میلیون کودک زیر سن پنج سال تا آخر سال روان میلادی ممکن با سو تغذیۀ حاد مواجه شوند.

XS
SM
MD
LG