لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری و 'تلفات سنگین' طالبان و نظامیان افغان در دایکندی


مقام‌های امنیتی در ولایت دایکندی تایید کرده اند که در اثر درگیری میان جنگجویان طالبان و نظامیان افغان در ولسوالی کجران این ولایت، هشت تن از نیروهای امنیتی کشته شده و چهار نظامی دیگر زخمی شده اند.

به گفته این مقام‌ها درگیری نیمه‌های شب گذشته پس از آن آغاز شد که طالبان بر شماری از پوسته‌های کمربند ولسوالی کجران این ولایت حمله کرده اند.

محمدآقا داوود، قوماندان امنیه دایکندی با تایید این خبر به صدای امریکا گفت که دراین درگیری‌ها بیش از ۶۰ جنگجوی طالبان به شمول فرماندهان آنان کشته شده اند.

آقای داوود افزود که حملات طالبان در حال حاضر عقب زده شده و جنگ در این ولسوالی پایان یافته است.

برخی از اعضای شورای ولایتی دایکندی با ابراز نگرانی می‌گویند که احتمال حمله دوبارۀ گروه طالبان به بخش‌های این ولسوالی وجود دارد.

غیرت علی جواهری، یک عضو شورای ولایتی دایکندی ادعا کرد که یک پوستۀ نیروهای امنیتی در حومۀ مرکز ولسوالی کجران نیز به دست طالبان سقوط کرده است.

برخی از باشندهای محل نیز ادعا کردند که طالبان در ساحات تنگی قره قول ولسوالی کجران در حال تدابیر حملۀ دوباره اند و اگر کمک زمینی و هوایی به این ولسوالی نرسد، مرکز ولسوالی کجران سقوط خواهد کرد.

ولسوالی کجران دایکندی از ولسوالی‌های نسبتاً ناامن این ولایت است که با ولسوالی‌های چهار چینه ارزگان، بغران و ناومیش هلمند مرز مشترک دارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG