لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سربازان افغان در حملۀ طالبان در کندز


برخی منابع امنیتی افغان در ولایت کندز گفته اند که در اثر حملۀ تهاجمی جنگجویان قطعه سرخ طالبان بر شماری از پوسته‌های امنیتی در ولسوالی امام صاحب این ولایت، کم از کم ۱۳ سرباز اردو کشته شده اند.

یک منبع امنیتی در این ولایت که خواست نامش در گزارش گرفته نشود روز چهارشنبه ۲۰ نومبر (۲۹ عقرب) به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها، پنج سرباز دیگر زخمی شده اند.

مقام‌ها در قول اردوی ۲۱۷ مستقر در ولایت کندز حملات طالبان در ولسوالی امام صاحب این ولایت را تایید کرده و گفته اند که در این رویداد به نظامیان افغان "تلفات" وارد شده است.

هادی جمال، معاون این قول اردو در گفتگو با صدای امریکا از ارایه آمار تلفات نیروهای امنیتی افغان خودداری کرد؛ اما گفت که در این درگیری‌ها به جنگجویان طالبان تلفات زیاد وارد شده است.

آقای جمال افزود که در اثر این حمله طالبان، ۱۰ جنگجوی این گروه کشته شده و ۱۴ نفر دیگر آنان زخمی شده اند. او گفت: "با رسیدن قوای کمکی و حملات هوایی ما این حملات دفع شده است."

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که حملات طالبان در این ولسوالی دفع شده و در نتیجۀ آن، یک سرباز اردو کشته شده و چهار نظامی دیگر زخمی شده اند.

در همین حال، انعام الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز به صدای امریکا گفت که وضعیت امنیتی در این ولسوالی به حالت عادی برگشته و نیروهای کمکی در این ولسوالی جابجا شده اند.

طالبان گفته اند که در این حملات تلفات زیادی بر نظامیان افغان وارد کرده اند.

XS
SM
MD
LG