لینک های دسترسی

Breaking News

 هشت غیرنظامی در انفجار ماین در بغلان کشته شدند


مقام‌های محلی ولایت بغلان می‌گویند که در نتیجه انفجار ماین جاسازی شده در منطقه دند شهاب‌الدین این ولایت، هشت غیرنظامی جان باخته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

فرماندهی پولیس بغلان می‌گوید که این رویداد روز دوشنبه ۴ نومبر (۱۳عقرب) قربانیان این انفجار سرنشینان یک موتر نوع "سراچه" اند که موتر حامل آنان صبح امروز در روستای اکاخیل با ماین کنار جادده برخورد کرده است.

جاوید بشارت، سخنگوی پولیس بغلان به صدای امریکا گفت که این ماین از سوی "مخالفین مسلح دولت" به هدف آماج قراردادن نیروهای امنیتی افغان جاسازی شده بود.

او افزود که چهار کودک، دو خانم و دو مرد شامل کشته‌شدگان این انفجار اند.

هرچند مقام‌های محلی و امنیتی در بغلان مسوولیت این رویداد را به گروه طالبان نسبت می‌دهند؛ اما تا هنوز مسوولیت این رویداد را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است.

درهمین حال داکتران شفاخانه ولایتی بغلان گفته اند که وضعیت زخمیان این رویداد رو به بهبود است.

منطقه دند شهاب‌الدین از بخش‌های ناامن ولایت بغلان است که از چندین روز به اینسو، عملیات نظامی برای سرکوبی هراس‌افگنان در این بخش ادامه دارد و به گفته‌ مقام‌های محلی این ولایت، بسیاری از بخش‌ آن در کنترول گروه طالبان قرار دارد.

در جریان همین هفته، این سومین رویداد مشابه مرگبار در افغانستان است که از غیرنظامیان قربانی گرفته است. در دو انفجار ماین کنار جاده به روز شنبه (دوم نومبر) در ولایت‌های تخار و پکتیکا ۱۶ غیرنظامی به شمول کودکان دانش‌آموز کشته شدند.

XS
SM
MD
LG