لینک های دسترسی

Breaking News

کلنتن یک گام دیگر بسوی نامزدی حزب دموکرات برداشت


تعداد مجموعی نمایندگان کسب شده توسط هیلری کلنتن به ٢٢٩١ و از برنی سندرز به ١٥٢٨ نماینده افزایش یافت

هیلری کلنتن نامزد پیشتاز حزب دموکرات با کسب ٥٢ نمایندۀ انتخاباتی در ایالت های اوریگن و کنتکی، توانست تا تعداد مجموعی نمایندگان کسب شدۀ خود را به ٢٢٩١ نماینده بالا ببرد.

باوجود آن که برنی سندرز کاندید دیگر دموکرات توانست تا بر هیلری کلنتن رقیب پیشتاز این حزب در ایالت اوریگن پیشی گیرد، اما در انتخابات مقدماتی ایالت کنتکی، این کاندید دموکرات در یک رقابت تنگاتنگ با هیلری کلنتن قرار گرفت.

در انتخابات روز گذشته برنی سندرز توانست تا از جمع ٦١ نمایندۀ انتخاباتی در ایالت اوریگن، حمایت ٢٨ تن آن را بدست آورد در حالیکه هیلری کلنتن قادر به کسب ٢۴ نماینده شد.

اما در ایالت کنتکی باوجود آن که هریک از این دو کاندید قادر به کسب ٢٧ نمایندۀ انتخاباتی شدند، اما شمارش بیشترین آرا نشان می دهد که خانم کلنتن توانسته است تا با تفاوت ٢٠٠٠ رای، بر آقای سندرز پیشی داشته باشد.

اگرچه مسؤلین انتخابات برندۀ انتخابات ایالت کنتکی را تا هنوز اعلان نداشته اند، اما خانم کلنتن ادعای برنده شدن در این ایالت را دارد.

از جانب دیگر برنی سندرز که در یک جمع از هواخواهان خود در شهر لاس انجلس ایالت کلفورنیا صحبت می کرد، انتخابات مقدماتی ایالت کنتکی را به مصابۀ پیروزی برای خود دانست.

آقای سندرز از آغاز روند مبارزات انتخابات مقدماتی تا حال توانسته است که در انتخابات و جلسات حزبی حدود ٢٠ ایالت برنده شود، اما تعداد نمایندگان انتخاباتی این کاندید به حد نیست که بتواند به حیث نامزد نهایی حزب دموکرات معرفی شود.

با پیروزی در ایات اوریگن و مساوی شدن با هیلری کلنتن در کسب نمایندگان انتخاباتی ایالت کنتکی، تعداد مجموعی نمایندگان کسب شده توسط برنی سندرز به ١٥٢٨ نماینده افزایش یافت.

اما این رقم برای معرفی شدن آقای سندرز به حیث نامزد نهایی حزب دموکراتان کافی نمی باشد، زیرا هر کاندید دموکرات برای معرفی شدن و مبارزه با دونالد ترمپ در انتخابات عمومی ریاست جمهوری به کسب ٢٣٨٣ نمایندۀ انتخاباتی نیاز دارد، که بر این اساس خانم کلنتن به کمتر از ١٠٠ نماینده حالانکه آقای سندرز به کسب حدود ٩٠٠ نمایندۀ دیگر ضرورت دارد.

رقابت های بعدی کاندیدان دموکرات قرار است به تاریخ چهارم و پنجم ماۀ جون در حوزهای ورجن آیلندز و پورتوریکو برگذار گردد.

باجود آن که تعداد نمایندگان انتخاباتی این دو حوزه در معرفی شدن هیلری کلنتن به حیث نامزد نهایی کمک ناچیز خواهد کرد، اما توقع میرود که این کاندید دموکرات در انتخابات مقدماتی که قرار است به تاریخ هفتم ماۀ جون در شش ایالت برگذار شود، خوب بدرخشد.

XS
SM
MD
LG