لینک های دسترسی

Breaking News

مسک: تویتر را ۴۳ میلیارد دالر می‌خرم


ایلن مسک، سرمایه دار ترین مرد جهان و مالک شرکت تسلا و سپیس‌ایکس نیز است.
ایلن مسک، سرمایه دار ترین مرد جهان و مالک شرکت تسلا و سپیس‌ایکس نیز است.

ایلن مسک، سرمایه‌دار ترین مرد جهان پیشنهاد داده است که برای خریداری شبکۀ اجتماعی تویتر ۴۳ میلیارد دالر پول نقد می‌پردازد.

آقای مسک که همواره از تویتر نقد می‌کرد و چند روز پیش نه درصد اسهام تویتر را به ارزش کم و بیش سه میلیارد دالر خریداری کرد، استدلال کرده است که برای ایجاد تغییرات موثر، این شبکه باید خصوصی ساخته شود.

این سرمایه‌دار امریکایی اوایل هفتۀ جاری پیشنهاد پیوستن به هیات مدیرۀ تویتر را رد کرد و در همان زمان تحلیلگران پیش‌بینی کردند که وی قصد دارد تا این شبکه را از آن خود کند.

آقای مسک در نامه‌ای به برت تیلور، رییس شرکت تویتر نوشته است: "پس از سرمایه‌گذاری [در تویتر] اکنون پی برده‌ام که این شرکت با شکل فعلی نه رشد کرده و نه الزام اجتماعی خود را انجام داده می‌تواند. نیاز است تا تویتر به صفت یک شرکت خصوصی تغییر کند."

ایلن مسک، که خود را مطلق‌گرای آزادی بیان می‌خواند، بار بار از تویتر و پالیسی‌های آن نقد کرده و به تازگی در حساب شخصی خود در تویتر یک نظرپرسی را درج کرده و از کاربران پرسیده بود که آیا آنان باورمند اند که این شبکۀ اجتماعی به اصول آزادی بیان توسل جسته است.

ایلن مسک در مورد پیشنهادش برای خریداری تویتر گفته است: "پیشنهاد من بهترین و نهایی است و اگر پذیرفته نشود، باید در مورد موقف خود به صفت یک سهم دار این شبکه تجدید نظر کنم."

هیات مدیرۀ شرکت تویتر ضمن تایید دریافت پیشنهاد آقای مسک گفته است که این پیشنهاد را ارزیابی کرده و در مورد آن رایزنی و مشورت خواهد کرد.

این شرکت گفته است: "هیات مدیرۀ تویتر این پیشنهاد را به دقت بررسی می‌کند تا طرزالعملی را مشخص کند که به باور این هیات بهترین سود شرکت و تمام سهامداران آن در آن نهفته باشد."

پس از پیشنهاد آقای مسک، ارزش اسهام تویتر بلند رفت و در زمان نوشتن این گزارش هر سهم این شرکت ۴۵.۸۵ دالر شده بود.

در تهیۀ این مطلب از گزارش‌ خبرگزاری‌های رویترز و فرانس‌پرس استفاده شده است.

XS
SM
MD
LG