لینک های دسترسی

Breaking News

اردوغان به دلیل بیماری در گردهمایی‌های انتخاباتی اشتراک نکرد


رجب طیب اردوغان، رییس‌ جمهور ترکیه
رجب طیب اردوغان، رییس‌ جمهور ترکیه

رجب طیب اردوغان، رییس‌ جمهور ترکیه، روز چهارشنبه ۲۶ اپریل (ششم ثور) به دلیل بیماری ناگهانی در مبارزات انتخاباتی برنامه‌ریزی‌شدهٔ خود در حالی اشتراک نکرد که به انتخابات حساس ترکیه کمتر از سه هفته مانده است.

انتخابات عمومی ۱۴ می در ترکیه به عنوان مهمترین انتخابات آن کشور در حدود ۱۰۰ سال گذشته تلقی می شود.

قرار بود اردوغان روز چهارشنبه در سه گردهمایی اشتراک کند. اما او گفت که فوات اوکتای، معاون رییس جمهور، به جای او در این گردهمایی‌ها اشتراک خواهد کرد. گفته شده است که اردوغان به دلیل درد معده نتوانسته است در این رویدادهای انتخاباتی شرکت کند.

اردوغان در تویتر نوشت: "امروز با توصیهٔ داکتران مان، در خانه استراحت خواهم کرد. انشاالله، سر از فردا برنامهٔ خود را ادامه می‌دهیم."

اردوغان تلاش می کند نظرسنجی‌های اخیری را برعکس کند که در آن امکان پیروزی وی در انتخابات پیشرو کم جلوه داده شده است.

او با کمال قیلیچداراوغلو، رهبر مخالفان سیکولر و کاندید ریاست جمهوری، در رقابت تنگاتنگ قرار دارد و هم‌زمان با بحران شدید اقتصادی در کشور و تاثیر زلزله مرگبار ماه فبروری در ترکیه که جان بیش از ۵۰ هزار نفر را گرفت، مواجه است.

اما اواخر روز سه‌شنبه، اردوغان در جریان یک مصاحبهٔ زندهٔ تلویزیونی بیمار شد و برنامه را ترک کرد.

قیلیچداراوغلو، رهبر ۷۴ ساله اپوزیسیون ترکیه، از جمله اولین سیاستمدارانی بود که روز سه شنبه برای اردوغان آرزوی صحتمندی کرد.

قیلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری خلق، ایتلاف انتخاباتی متشکل از شش حزب مذهبی و سیکولر را ایجاد کرده است که بر اساس بسیاری از نظرسنجی ها، او را به نامزد پیشتاز تبدیل کرده است.

بسیاری از نظرسنجی‌ها قبلاً حاکی از پیروزی قیلیچداراوغلو در دور اول انتخابات بود، اما نظرسنجی‌های تازه نشان می‌دهد که انتخابات به دور دوم خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG