لینک های دسترسی

Breaking News

تا چهار ماه دیگر به ۷۰ درصد بزرگسالان اروپایی واکسین کووید۱۹ تطبیق میشود


اتحادیه اروپا در نظر دارد تا ۷۰ درصد جمعیت بزرگسال آن اتحادیه تا ماه جون سال روان واکسین کووید۱۹ دریافت کنند.

مارگاریتیس سکیناس، معاون کمیسیون اروپا روز سه شنبه ۱۹ جنوری (۳۰ جدی) به خبرنگاران گفت که کمیشنران اتحادیه اروپا در نشستی در مورد این طرح توافق کرده اند.

اتحادیه اروپا سه هفته پیش تطبیق سرتاسری واکسین‌های بیوان‌تک-فایزر و واکسین مودرنا را آغاز کرد، اما سرعت روند تطبیق این واکسین در کشورهای این اتحادیه در مقایسه با ایالات متحده، بریتانیا، اسراییل و امارات متحدۀ عرب کند است.

ستیلا کیریاکیدس، کمیشنر صحت اتحادیه اورپا تایید کرد که روند تطبیق واکسین در اتحادیه اروپا آهسته است و به گفتۀ وی "واکسیناسیون باید سرعت داده شود."

پیش از این، خانم کیریاکیدس در پارلمان اروپا گفته بود که کندی روند تطبیق واکسین در اتحادیه اروپا به دلیل کمبود ظرفیت تولید واکسین بود.

خانم کیریاکیدس گفت که رویکرد خریداری مشترک واکسین کووید۱۹ برای اتحادیه اروپا به این معنا است که مقدار کافی واکسین برای ۸۰ درصد جمعیت ۴۵۰ میلیونی این اتحادیه در دسترس باشد.

او گفت که اگر تمام واکسین‌هایی که اتحادیه اروپا فرمایش داده است، تهیه شود، بیش از دو میلیارد دوز واکسین در دسترس این اتحادیه خواهد بود.

کمیشنر صحی اتحادیه اروپا گفت که مقادیر اضافی واکسین، از طریق برنامۀ کوواکس سازمان جهانی صحت، به کشورهای کم درآمد بیرون از حوزۀ اتحادیه اروپا توزیع خواهد شد.

XS
SM
MD
LG