لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی فرانسه بر آسترالیا و شکست ارجنتاین در برابر عربستان در جام جهانی


اولیور جیرو بازیکن شماره ۹ فرانسه که با دو گول در برابر آسترالیا ۵۱مین گول تیم ملی اش را به ثمر رساند
اولیور جیرو بازیکن شماره ۹ فرانسه که با دو گول در برابر آسترالیا ۵۱مین گول تیم ملی اش را به ثمر رساند

جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲، روز سه شنبه شاهد چهار رقابت نفس‌گیر میان هشت تیم بود.

رقابت های امروز از شکست ارجنتاین آغاز شد و با تساوی بدون گول تیم های مکسیکو – پولند، تونس – دنمارک و پیروزی چهار مقابل یک فرانسه، مدافع لقب قهرمانی جام جهانی ادامه یافت.

مساوی بازی میان پولند و مکسیکو که با ارجنتاین و عربستان سعودی هم گروه اند؛ فرصت خوبی را برای راه یابی ساده تر ارجنتاین به دور حذفی جام مساعد ساخت.

لیونل مسی، کپتان و ستارۀ معروف ارجنتاینی، پس از شکست تلخ در برابر عربستان سعودی، خواهان اتحاد تیمش شده و تاکید ورزیده که با این امر می توانند پاسخ قانع کننده ای به "ضربۀ سخت" ناشی از شکست در برابر عربستان بدهند.

ضایع شدن فرصت گول زنی از جایگاه پنالتی برای لیواندوفسکی، ستارۀ شماره ۹ پولند، فرصت طلایی را که این تیم برای کسب سه امتیاز از رقابت با مکسیکو به دست آورده بود از دست داد.

دروازه بان ۳۷ سالۀ مکسیکو که با حرکات اکروباتیک خود در دروازه معروف است، با هوشیاری تمام جهت ضربۀ پنالتی را تشخیص داد و ضربه را مهار کرد.

فرانسه - آسترالیا

اما رقابت میان تیم های فرانسه و آسترالیا از جذابیت جداگانۀ برخوردار بود. فرانسه یی ها در قدم نخست یک گول عقب افتادند و بار سنگین روحی را بر دوش بازیکنان معروف این تیم گذاشت.

اما دیری نگذشت که فرانسه یی ها نه تنها یک گول خورده را جبران کردند بلکه توانستند به عنوان مدافع لقب قهرمانی با نتیجۀ چهار مقابل یک پیروزمندانه از میدان بیرون شوند.

آسترالیا تنها گول این رقابت را در دقیقۀ ۹ بازی وارد دروازۀ فرانسه کرد. آبی پوشان فرانسه چهار گول این رقابت را در دقایق ۲۷، ۳۲، ۶۸ و ۷۱ بازی وارد دروازۀ آسترالیا کردند.

تک گول آسترالیا را کریگ گوودمِن بازیکن شماره ۲۳ با یک پاس قوسی زمینی آمده از سمت راست بازی، وارد سقف گول فرانسه کرد. از چهار گول فرانسه سه گول آن با ضربۀ سر وارد دروازۀ آسترالیا شدند.

ادرین روبیو، اولیور جیرو با دو گول و کیلیان مپی، بازیکنان فرانسه یی بودند که توانستند برای تیم شان گول زنی کنند.

الیور جیرو بازیکن فرانسه یی، با دو گول روز سه شنبه در برابر آسترالیا، به پنجاه و یکمین گول تیم ملی اش دست یافت.

تیم های مراکش – کروشیا، آلمان – جاپان، اسپانیا – کوستاریکا و بلجیم کانادا روز چهارشنبه ۲۳م نومبر به مصاف هم می روند.

XS
SM
MD
LG