لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی در محبسی در اندونیزیا جان ۴۱ زندانی را گرفت


کم از کم ۴۱ زندانی در یکی از زندان‌های مزدحم اندونیزیا پس از آن جان باختند که آتش‎سوزی در این زندان به وقوع پیوست.

ریکا اپریانتی، سخنگوی وزارت عدلیۀ اندونیزیا گفته است که آتش‌سوزی صبح چهارشنبه هشتم سپتمبر (۱۷ سنبله) در زندان تنجیرنگ در حومۀ شهر جاکارتا به وقوع پیوست.

به گفتۀ سخنگوی وزارت عدلیۀ اندونیزیا ۸۰ زندانی دیگر دچار سوختگی شده اند که وضعیت هشت نفر آنان وخیم توصیف شده است.

پولیس اندونیزیا همچنین گفته است که تحقیقات در مورد دلیل این آتش‌سوزی آغاز شده است، اما مقام‌ها گفته اند که شاید به دلیل شارتی برق این حادثه رخ داده باشد.

وزارت عدلیۀ اندونیزیا گفته است که دو شهروند خارجی، افریقای جنوبی و پرتگال، در میان قربانیان این رویداد اند، اما در مورد دلیل زندانی شدن این دو شهروند خارجی معلوماتی ارایه نشده است. مقام‌های پولیس گفته اند که آزمایشات برای شناسایی تمام قربانیان این رویداد آغاز شده است.

بیشتر زندانیانی که در سلول‌های دستخوش آتش‌سوزی زندانی بودند، به ارتکاب جرایمی چون دهشت افگنی، قتل و قاچاق مخدرات محکوم شده بودند.

سفارت افریقای جنوبی در جاکارتا تایید کرده است که یک شهروند آن کشور که به جرم قاچاق مخدرات زندانی بود، در آتش‌سوزی زندان تنجیرنگ جان باخته است.

خبرگزاری فرانس پرس به نقل از آمار رسمی حکومت اندونیزیا گزارش داده است که در زندان تنجیرنگ بیش از ۲۰۰۰ نفر، سه برابر بیشتر از ظرفیت این محبس، زندانی بودند.

ازدحام و شرایط نادرست صحی در زندان‌های اندونیزیا که بیش از ۲۷۰ هزار نفر در آن زندانی اند، معمول است و این وضعیت همواره زمینۀ فرار زندانیان را مساعد کرده است.

در سال ۲۰۱۹ کم از کم ۱۰۰ زندانی پس از شورش و آتش‌سوزی در زندانی در ولایت ریاو در اندونیزیا فرار کردند.

به دنبال شیوع همه‌گیری کووید۱۹، حکومت اندونیزیا در اپریل ۲۰۲۰ حدود ۲۹ هزار زندانی را از زندان‌های آن کشور رها کرد.

XS
SM
MD
LG