لینک های دسترسی

Breaking News

سریال 'بانوی اول'؛ روایتی از زندگی همسران سه رییس جمهور پیشین امریکا


در این سریال، جلین اندرسن نقش الینور روزولت، میشل فایفر نقش بتی فورد، و وایولا دویس نقش میشل اوباما را بازی می‌کنند.

سریال تلویزیونی "بانوی اول" که به زندگی همسران سه رییس جمهور پیشین ایالات متحده در دوره‌های مختلف تاریخ می‌پردازد، امروز یکشنبه ۱۷ اپریل (۲۸ حمل) از شبکه کیبلی "شوتایم" پخش می‌شود.

این سریال ده قسمتی درباره الینور روزولت، بتی فورد، و میشل اوباما است و موضوعاتی چون جنگ‌ها، رسوایی‌ها، شکاف‌های اجتماعی و تبعیض‌های نژادی ‌ـ جنسیتی در ایالات متحده امریکا را به‌ تصویر می‌کشد.

آرون کولی، نویسنده و خالق مجموعۀ بانوی اول، این مجموعه را با هنرنمایی تعدادی از ستاره‌های بزرگ سینمای جهان تهیه کرده است و انتظار می‌رود که یکی از آثار بحث‌انگیز سال‌های اخیر باشد.

در بانوی اول، جلین اندرسون نقش الینور روزولت، میشل فایفر نقش بتی فورد، و وایولا دویس نقش میشل اوباما را بازی کرده اند.

جلیان اندرسن
جلیان اندرسن

هر چند در این سریال به روسای جمهور پیشین امریکا نیز اشاره می‌شود، آنان حضور کم‌رنگی در ماجراهای اصلی داستان دارند و تمرکز اصلی روی بانوان نخست ایالات متحده است.

کیفر ساترلند، که در مجموعه سریال ۲۴ نقش آفرینی کرده بود، در نقش فرانکلین روزولت، آرون اکهارت در نقش جرالد فورد، و او‌-تی فگبنل در نقش براک اوباما در سریال بانوی اول هنرنمایی کرده اند.

درسال ۲۰۱۶ فلمی از زندگی عاشقانه و خصوصی میشل اوباما و براک اوباما ساخته شد و "تیکا سامپتر" نقش همسر رییس جمهور اوباما را ایفا کرده بود.

خانم دویس تا کنون سه بار نامزد جایزه اسکار شده و در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن در نقش مکمل را در فلم "حصارها" دریافت کرد.

وایولا دویس، هنرپیشه و برندۀ جایزه اسکار
وایولا دویس، هنرپیشه و برندۀ جایزه اسکار

به گفته سوزان بیر، کارگردان و یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه، بانوی اول هم به زندگی شخصی و هم به رویداهای سیاسی دوران این زنان می‌پردازد، اما اثر داستانی است و تمام جزییات آن واقعیت ندارد.

او تاکید می‌کند که تهیه‌کنندگان‌ با توجه به رویدادها و مطالبی که درباره آنها نوشته شده است، برداشت خود را در چهارچوب یک‌ سریال در ژانر درام روایت کرده‌اند.

سوزان بیر یادآور شده است که یکی از ویژگی‌های مهم این بانوان اول، توانایی آنان برای تاثیرگذاری در کشور بدون‌ داشتن موقعیت سیاسی خاص است و آنان کسانی اند که در این جایگاه فراتر از انتظار، عمل کردند.

میشل فایفر
میشل فایفر

او در در ادامه می‌افزاید که هرچند که این زنان در دوره‌های تاریخی متفاوتی ساکن قصر سفید بودند، برخی مشاهدات آنان بسیار نزدیک به یکدیگر است و لحظات مشابهی را تجربه کرده‌اند.

خانم بیر با اشاره به اینکه این بانوان اول به عنوان یک زن نیز با موانع مشابهی مواجه بودند، می‌گوید که علی‌رغم تغییر زمان و دگرگونی‌های اجتماعی، دنیای کنونی هنوز دنیای مردانه است و به همین دلیل، ساخت این مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار است.

هر قسمت از سریال دارای فلم‌نامۀ جداگانه‌ای است و ماجراهای هر بانوی اول به صورت یک پروژه مستقل فلم‌برداری و‌ ایدت شده‌ است.

تهیه‌کنندگان این سریال امیدوارند که این مجموعه را در آینده با پرداختن به سایر بانوان اول ایالات متحده ادامه‌ دهند و به داستان زندگی شخصیت‌های جذاب دیگری مانند دالی مدیسون، جاکلین کیندی، و هلیری کلنتن نیز بپردازند.

XS
SM
MD
LG