لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری در پاکستان پنج کشته بر جا گذاشت


آرشیف: گروه جماعت احرار شاخۀ از تحریک طالبان پاکستان است

حملۀ انتحاری در بیرون یک دفتر حکومتی پاکستان، روز چهار شنبه منجر به کشته شدن پنج نفر شد.

یک شاخۀ تحریک طالبان پاکستانی مسوولیت این حملۀ مرگبار را بر عهده گرفت. این حمله در منطقۀ گالانی مومند اجنسی واقع در شمالغرب پاکستان در نزدیکی مرز با افغانستان صورت گرفته است.

نظامیان پاکستانی با نشر اعلامیه ای گفته اند که مهاجم انتحاری زمانی مواد انفجاری خود را منفجر کرد که قوای امنیتی آن کشور، شخص انتحار کننده را متوقف کردند. به گفتۀ نظامیان پاکستانی، قوای امنیتی انتحاری کنندۀ دومی را در منطقه با ضرب مرمی از پا در آوردند.

گروه جماعت احرار مربوط تحریک طالبان پاکستانی که مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است، از طریق ارسال ایمیل به خبرنگاران همچنین مسوولیت حمله روز دوشنبه در لاهور را بر عهده گرفته است. در آن حمله ۱۳ نفر به شمول پنج پولیس پاکستانی کشته شدند.

گروه جماعت احرار گفته است که حملۀ لاهور آغاز حملات آن گروه در برابر حکومت پاکستان، قوای امنیتی، قضایی و احزاب سیاسی سکولار در آن کشور است.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که در سال های اخیر امنیت در پاکستان بهبود یافته است، اما گروه های اسلامگرا هنوز هم به مثابۀ یک تهدید امنیتی در آن کشور تلقی می شوند. در سال ۲۰۱۴ میلادی، حکومت پاکستان عملیات تهاجمی را در مناطق شمالغربی پاکستان بر ضد تندروان راه اندازی کرد. با آنهم تندوران گاه گاهی قادر بوده اند تا به حملات شان ادامه دهند.

سال گذشته نیز همین گروه های تندرو مسوولیت حمله بمی را در یک پارک شهر لاهور در روز عید پاک بر عهده گرفتند که در نتیجۀ آن بیش ۷۰ نفر کشته شدند.

XS
SM
MD
LG