لینک های دسترسی

Breaking News

کدام غذاها را نباید در یخچال نگهداری کرد؟


بر اساس گزارشی که در وبسایت "فود نتورک" (شبکه غذا) منتشر شده است، تعدادی از غذاها، مواد خوراکی و میوه ها نباید در یخچال نگهداری شوند.

با آنکه هوای سرد یخچال برای نگهداری بسیاری از غذاها و مواد خوراکی مناسب است، اما روی نوع دیگری از مواد خوراکی تاثیر بد گذاشته و طعم آن ها را تغییر می دهد.

براساس این گزارش، میوه های از قیبل تربوز و خربوزه، در دمای خانه " انتی اکسیدان" بیشتری تولید می کنند و خوب است تا زمانی که پوست نشده اند، در دمای معمول خانه نگهداری شوند.

کچالو نیز دیگر خوراکی است که در هوای سرد یخچال، نشایسته اش تبدیل به شکر می شود و بهتر است در دمای اتاق نگهداری شود تا هم تازه بماند و هم شیرین نشود.

قهوه در نتیجه هوای مرطوب یخچال کیفیت خود را از دست می دهد و رطوبت باعث می شود نتوانید دانه های آن را خورد کنید.

سیر و پیاز تا پوست نشده اند در دمای اتاق تازه تر خواهند بود ولی اگر سیر را پوست کردید، آنرا در ظرف دربسته و تمیز که سر آن بسته می شود در یخچال نگه دارید. علاوه بر این، حبه های سیر باید در مدت زمان ۱۰ روز مصرف شود.

نان را نیز نباید در یخچال نگه داشت چون هوای سرد یخچال آن را خشک می کند و اگر نگران پوپنک زدگی آن استید، بهتر است در فریز نگهداری شود و موقع استفاده گرم شود.

میوه های خشک از قبیل پسته، بادام و چهارمغز در یخچال طعم اصلی خود را از دست داده و بوی غذاهای دیگر را به خود می گیرند.

هوای سرد یخچال روی تعاملات کیمیایی درون بادنجان رومی نیز تاثیر گذاشته و طعم آن را تغییر می دهد.

عسل در هوای سرد یخچال یخ می زند و حالت کریستالی به خود می گیرد. دمای اتاق برای نگه داری عسل کاملا مناسب است.

سیب تازه در هوای معمولی اتاق به مدت دو هفته تازگی خود را حفظ می کند اما اگر دو طی دو هفته مصرف نشود آن را در یخچال قرار دهید.

میوه های دارای هسته های بزرگ و درشت از قبیل شفتالو، زردآلو و آلو را زود مصرف کنید تا نیازی به نگهداری آن در یخچال نباشد

XS
SM
MD
LG