لینک های دسترسی

Breaking News

سفر توسط راکت از نیویارک تا توکیو در ۳۰ دقیقه!


الون مسک، میلیاردر امریکایی از پلان ساخت راکت مسافر بری پرده برداشت که قادر خواهد تا فاصلۀ از یک قاره تا قارۀ دیگر را در مدت ۳۰ دقیقه طی کند.

آقای مسک روز جمعه در آسترالیا ویدیوی را به نمایش گذاشته که در آن یک راکت دیده می شد که از شهر نیویارک پرواز می کند و به نقاط مختلف جهان به شمول شهر توکیو، جاپان، و شانگهای، چین، نشست می کند.

این میلیاردر گفت که سفر توسط این راکت از نیویارک تا شانگهای در مدت ۳۹ دقیقه صورت خواهد گرفت و سفر از بنکاک تا دبی در ظرف ۲۷ و سفر از توکیو تا دهلی در ظرف ۳۰ دقیقه طی خواهد شد.

آقای مسک در مورد هزینۀ سفر گفت که هر سیت این راکت معادل هزینۀ کامل یک طیارۀ مسافربری با سیت های اقتصادی خواهد بود.

آقای مسک همچنین گفت که در خارج از فضای زمین هیچ هوایی وجود ندارد تا به پرواز این راکت خلل وارد کند و زمانیکه این راکت مسافر بری فراتر از جو زمین رسید، پرواز مثل "ابریشم نرم و ملایم و بدون تکان" خواهد بود.

آقای ماسک می گوید که اگر راکتی برای سفر به مهتاب و مریخ ساخته می شود، "چرا چنین راکت برای مسافرت از یک نقطۀ زمین به نقطۀ دیگر ساخته نشود."

آقای مسک که بنیانگذار و رئیس شرکت SpaceX است، از دیر مدت زمانی پلان داشته است راکتی را به منظور سفر به مریخ بسازد.

آقای مسک گفت که شرکت SpaceX، پلان دارد تا اولین سفر راکت مسافربری آن شرکت در سال ۲۰۲۲ به مریخ پرواز کند، اما اولین پرواز انتقال محموله خواهد بود تا در نهایت منابع آبی در این سیارۀ سرخ رنگ، پیدا گردد.

به تعقیب آن، در سال ۲۰۲۴، راکت ساخت این شرکت انسان را به سیارۀ مریخ انتقال خواهد داد. او گفت که شرکت اش در نظر دارد تا بین شش تا نه ماه آینده ساخت اولین راکت خود را آغاز کند.

XS
SM
MD
LG