لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس فرانسه کمپ پناهجویان افغان را در پاریس از بین برد


پولیس فرانسه روز دوشنبه (۴ جون) حدود ۵۰۰ پناهجو عمدتاً شهروندان افغانستان را از یک کمپ خودسر در مرکز شهر پاریس بیرون راند.

مقام‌ها، این پناهجویان را که در زیر خیمه های کوچک تفریحی در کنار کانال سن مارتن در قلب شهر پاریس تجمع کرده بودند، به پناهگاه های موثت در اطراف شهر پاریس انتقال دادند تا از آنجا بتوانند درخواست‌های پناهندگی شان را دنبال کنند.

شماری از این پناهجویان ابراز آرزومندی کرده اند تا این اقدام سبب پایان بی سرنوشتی آنان شود.

پناهجویان برای پیگیری درخواست پناهندگی شان به پناهگاه ها منتقل شدند
پناهجویان برای پیگیری درخواست پناهندگی شان به پناهگاه ها منتقل شدند

عیسی جان، پناهجوی جوان افغان، در صحبت با خبرگزاری اسوشیتدپرس از مشکلات پناهجویان شکایت کرده گفت که اکثر کسانی که در این کمپ به سر می‌برند به زبان های فرانسه‌ای یا انگلیسی آشنایی نداشته و با مشکلات فراوان روبرو اند.

ین بروسا، معاون شهرداری پاریس، گفته است که "اکثر ساکنان کمپ های پاریس خواهند دید که حق پناهجویی شان از سوی یکی از کشورهای اروپایی پذیرفته می‌شود".

اخراج پناهجویان از کمپ های شهر پاریس مانع ورود پناهجویان جدید به این شهر نشده است
اخراج پناهجویان از کمپ های شهر پاریس مانع ورود پناهجویان جدید به این شهر نشده است

آقای بروسا گفت که غرق شدن دو پناهجو در آب و برخورد خونین میان ساکنان دو کمپ در شهر پاریس سبب شد تا وزارت داخلۀ فرانسه به وضعیت نا بسامان این پناهجویان پی برده و به بستن کمپ‌ها و فراهم آوری پناهگاه به پناهجویان اقدام کند.

پولیس پاریس در سه سال گذشته بیش از ۲۸ هزار پناهجو را از کمپ های خودسر در شهر پاریس اخراج کرده است، اما این وضعیت مانع جریان سیل پناهجویان به این شهر نشده است.

XS
SM
MD
LG